

Podaj swój adres e-mail, by dostawać jako pierwszy informacje o najlepszych promocjach !


Producent
-
2 kolory (1)
-
3DOM (1)
-
ARCANA (1)
-
Bellona (1)
-
Biały Kruk (4)
-
Bollinari Publishing House (6)
-
Burda (1)
-
Capital S.C (2)
-
DEMART (1)
-
Editions Spotkania (1)
-
Fronda PL Sp. z o.o. (8)
-
Prohibita (2)
-
Prószyński i S-ka (2)
-
Rafael (2)
-
Replika (3)
-
SGK (1)
-
W promieniach (1)
-
Warszawska Firma Wydawnicza (1)
-
Wydawnictwo RM (2)
-
ZYSK i S-KA (6)
Ocena
Cena
-
od
do
Nowość
Kobiety despotów

Przemysław Słowiński
Kobiety despotów
Do szaleństwa oddane i posłuszne. Zazdrosne i żądne władzy. Żony i kochanki. Bite, osamotnione, zdradzane. Za życie z despotami płaciły wysoką cenę – chorowały na nerwicę, ginęły w niewyjaśnionych okolicznościach, popełniały samobójstwa.
Kościuszko - Bohater dwóch kontynentów

Janusz Wesołowski
Kościuszko - Bohater dwóch kontynentów
Barwna opowieść o losach Tadeusza Kościuszki, tak barwna jak i jego życie, które mogłoby stanowić gotowy scenariusz do niejednego filmu – gdyby takie filmy u nas robiono… Poznajemy w tej książce dzieje rodu Kościuszków od czasów panowania Zygmunta Starego, a potem kolejno dziedzictwo i edukację Tadeusza, jego wyjazdy do Francji i słynny pobyt w Ameryce, służbę w Armii Koronnej, dowództwo insurekcji, pobyt na emigracji, aż po śmierć w szwajcarskiej Solurze.
Krew nie woda

Witold Gadowski
Krew nie woda
Kolejny w dorobku znanego dziennikarza i reportera zbiór krótkich, publicystycznych migawek, w których przegląda się Polska na przestrzeni ostatnich kilku lat.
Teksty, które teraz zuchwale cisnę Państwu przed oczy, pisałem z myślą o Naszym Kraju, o tym, co czeka go w najbliższych latach.
Często pisane były szybko, z przeświadczeniem, że trzeba działać już, teraz! Bo ominie nas coś ważnego.
Królowa

Elżbieta Cherezińska
Królowa
Druga część "Hardej"
Nigdy nie wiesz, kto się za ciebie modli
Narodził się Knut. Trzecie dziecko Świętosławy, jedyne, które w chwili przyjścia na świat okrzyknięto "synem królowej”. Coraz więcej graczy przestawia piony tej historii. Bolesław w sekrecie przed siostrą swata Tyrę z Tryggvasonem, jarl Sigvald, powtarzając: "jomswikingowie nie wtrącają się w sprawy królów”, sam zaczyna w nich mieszać. Sven pielęgnuje swą niechęć do Olava, "drugiego wodza”. Tyra znika.
Luter. Ciemna strona rewolucji

Paweł Lisicki
Luter. Ciemna strona rewolucji
Kim był Marcin Luter? Reformatorem, który z miłości do prawdy wystąpił przeciw nadużyciom papiestwa? Czy rebeliantem, prekursorem późniejszych rewolucjonistów?
Łukasz Ciepliński ,,Pług"

Dominik Kuciński
Łukasz Ciepliński "Pług"
Marian Bernaciak "Orlik"

Dominik Kuciński
Marian Bernaciak "Orlik"
Archiwum Żołnierzy Wyklętych to seria wydawnicza prezentująca biografie najwybitniejszych żołnierzy niepodległościowego antykomunistycznego podziemia.
Misja. Polityczna biografia Andrzeja Dudy

Marcin Jerzy Moneta
Misja. Polityczna biografia Andrzeja Dudy
Książka pt. "Misja. Polityczna biografia Andrzej Dudy" próbuje odpowiedzieć na pytanie - w jaki sposób człowiek nieznany, kreowany przez mainstreamowe media na trzeciorzędnego, "plastikowego", czy "teflonowego" polityka zdobywa w trakcie trwającej niespełna pół roku kampanii wyborczej zaufanie większości Polaków i mandat od narodu do sprawowania najważniejszej funkcji w państwie?
Mistrzowska gra Józefa Piłsudskiego

Wojciech Roszkowski
Mistrzowska gra Józefa Piłsudskiego
„Mistrzowska gra” pozwala prześledzić narodziny wolnego kraju i jego bardzo szybkie krzepnięcie. Sam początek książki uświadamia współczesnemu czytelnikowi, że naprawdę było o co się bić, bośmy naprawdę ogromnie wiele stracili pod koniec XVIII w. Okazało się jednak, że choć zrabowano nam olbrzymie tereny, które przez cały wiek XIX karmiły trzy agresywne imperia, to nic nie zdołało zabrać polskiemu narodowi jego niezłomnego ducha. Rzeczpospolita przetrwała i trwa. Publikacja z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.
Na drodze do mistrzostwa

Antoni Piotr Krzyżanowski
Na drodze do mistrzostwa
„Książkę poświęcam tym, którzy umarli, aby nie dopuścić do jej publikacji”.
Najgroźniejszy agitator sprawy polskiej

Krystyna Szayna-Dec
Najgroźniejszy agitator sprawy polskiej.
Awanturniczy żywot Harro Harringa Kazimirowicza, poety, bojownika o wolność, Polaka z wyboru.
Cóż za barwny i bogaty żywot! Historia prawdziwego romantyka, jakim był Harro Harring (1798–1870). Duńczyk z urodzenia, niemieckojęzyczny pisarz, z wyboru Polak, był zarówno niebywale popularnym w swej epoce poetą, jak i niepospolicie odważnym bojownikiem o wolność narodów, prześladowanym do końca swoich dni przez… carską policję.
Napastnik

„Napastnik. Opowieść o Viktorze Orbánie”
Igor Janke
Książka o Viktorze Orbánie to opowieść o jednym z najbardziej barwnych i kontrowersyjnych przywódców politycznych ostatnich lat. Zaczął jako młody, wojowniczy liberał, którzy podczas symbolicznego pogrzebu Imre Nagya w 1989 roku, w słynnym przemówieniu do milionów Węgrów, wezwał sowieckie wojska do opuszczenia Węgier. Zszokował tym i ówczesnych komunistów, i ówczesną opozycję.
Od A do Ą i wkurz codzienny

Izabela Brodacka-Falzmann
Od A do Ą i wkurz codzienny
Wybór felietonów "Od A do Ą" to fascynująca lektura. Autorka bacznie obserwuje świat i broni w nim wartości podstawowych: porządku moralnego, prawa człowieka do wolności i dziwactw oraz zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Błyskotliwie filtruje rzeczywistość, odnajdując w niej sprawy pozornie drobne, które są jak kamyk w bucie: choć mały - uniemożliwia chodzenie.
Od niewoli do niewoli

Andrzej Rosiewicz, Michał Krajski
Od niewoli do niewoli
Lipiec 2014 - Historia kariery Andrzeja Rosiewicza świadczy o tym, że każdy artysta, który śmie krytykować władzę i naruszać poprawność polityczną, jest obecnie odsuwany od mediów głównego nurtu i przemilczany...
Ostatnie dni Stalina

Joshua Rubenstein
Ostatnie dni Stalina
W sobotni wieczór 28 lutego 1953 r. Stalin podejmował swój wewnętrzny krąg na Kremlu, a potem na daczy w podmoskiewskim Kuncewie. Beria, Bułganin, Chruszczow i Malenkow opuścili go dopiero nad ranem. Stalin był pijany i w wyśmienitym humorze. Następnego dnia ochronę zaniepokoiła cisza panująca w prywatnych pokojach Stalina, jednak nikomu nie wolno było tam wejść bez wezwania. Gdy w końcu o dziesiątej wieczorem otworzono drzwi pod pretekstem przekazania Stalinowi urzędowej poczty, znaleziono go nieprzytomnego na podłodze.
Pamiętniki

Henryk Ciecierski
Pamiętniki
Henryk Ciecierski z Bacik (1864-1933) – ziemianin podlaski, patriota, podróżnik, ochotnik w wojnie polsko-bolszewickiej, pamiętnikarz.
Po prostu zabijałem

Artur Górski
Po prostu zabijałem
Ta spowiedź seryjnego mordercy nie jest listą jego ofiar. Nie jest też podręcznikiem zabijania – bohater tej wstrząsającej książki niechętnie wchodzi w szczegóły swoich zbrodni. Zresztą ktoś, kto pozbawił życia kilkadziesiąt osób nie jest w stanie odtworzyć, jak likwidował kolejne cele.
Pod prąd

Krystyna Grzybowska
Pod prąd
Autorka swą publicystyką prowadzi czytelnika meandrami polityki i postpolityki, jak sama określa władzę mediów nad rozumem we współczesnym świecie. Bez pardonu pisze o współczesności: „Zadziwia ubóstwo intelektualne − bo do moralnego już się przyzwyczailiśmy − tej postkomunistycznej prominencji. Przede wszystkim podstarzałej jej części, z której jedni robili kariery w PRL, a drudzy nawet przyłączyli się do ówczesnej opozycji, żeby spijać miody transformacji”.