

Podaj swój adres e-mail, by dostawać jako pierwszy informacje o najlepszych promocjach !


Producent
-
3DOM (4)
-
3S Media Sp. z o.o. (3)
-
ARCANA (1)
-
Arti (4)
-
Bellona (1)
-
Biały Kruk (14)
-
Biblioteka Wolności (1)
-
Bollinari Publishing House (37)
-
Capital S.C (30)
-
CLIO (6)
-
Fronda PL Sp. z o.o. (22)
-
Księży Młyn (1)
-
KSIĘŻY MŁYN DOM WYDAWNICZY (9)
-
Magam (1)
-
Magna Polonia (1)
-
Nortom (6)
-
Oficyna "Aurora" (5)
-
Penelopa (6)
-
Prohibita (20)
-
Replika (31)
-
Sfinks (3)
-
Skarpa Warszawska (1)
-
W promieniach (6)
-
Wojciech Sumliński Reporter (1)
-
Wydawnictwo Antyk Marcin Dybowski (12)
-
Wydawnictwo Literackie (1)
-
Wydawnictwo M (1)
-
Wydawnictwo RM (6)
-
Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu (1)
-
Wydawnictwo Wektory (3)
-
Zona Zero (2)
Ocena
Cena
-
od
do
Nowość
Promocja
,,Generał" trzech wywiadów - M. Prawdzic Dołęga

Michał Prawdzic - Dołęga
,,Generał" trzech wywiadów tom III (kontynuacja po "Generał zła i podłości" oraz "Patriota z SB")
Artyści, PRL i bezpieka - S. Ligarski, G. Majchrzak

Dlaczego Marek Hłasko nie chciał iść do wojska? Dlaczego Edwardowi Linde-Lubaszence chciano złamać karierę? Czy Zbigniew Herbert przechytrzył bezpiekę? Czy polscy artyści odważyli się protestować przeciwko inwazji na Czechosłowację w 1968 r.?
Bohaterowie czy bandyci? - J. Sobolewski

Książka "Bohaterowie czy bandyci?" oparta jest o dramatyczne wspomnienia stryja autora - Tadeusza Sobolewskiego, który w czasie okupacji niemieckiej walczył jako żołnierz AK w Puszczy Augustowskiej. Aby uniknąć prześladowań po tzw. wyzwoleniu przez Armię Czerwoną wstąpił w październiku 1944 roku do Pierwszej Armii Wojska Polskiego. Walczył na Wale Pomorskim, jako oficer po kilku latach służby w wojsku został skazany na ciężkie więzienie. Wspomnienia naocznego świadka i uczestnika strasznych dla Polski czasów pomogą zrozumieć - zwłaszcza młodemu pokoleniu - losy żołnierzy wyklętych. Kontynuując przemyślenia stryja zawarte w pamiętnikach - autor w końcowej części książki spróbował ocenić rezultaty transformacji dokonanej w Polsce po 1989 r.
Budujemy drugą Polskę - K. Kunicki, T. Ławecki

„Budujemy drugą Polskę” – to hasło propagandy sukcesu pojawiało się wszędzie w czasach PRL. Wielkie inwestycje miały wprowadzić Polskę do światowej czołówki gospodarczej. Lista jest długa…
Druga twarz Hitlera - A. Lipiński

KSIĄŻKA, KTÓRA W NIEMCZECH WZBUDZIŁA OGROMNE ZAINTERESOWANIE!
Dlaczego Blitzkrieg przeraził światową finansjerę?
Czy niemiecki Führer był wodzem, czy marionetką?
Dlaczego Westerplatte było takie ważne?
Jaka była rola masonerii podczas II wojny światowej?
A jeśli Hitler zginął w Wilczym Szańcu? Ktoś w takim razie zajął jego miejsce i ktoś zdecydował, że fikcja będzie kontynuowana. Brzmi nieprawdopodobnie? A może właśnie takie postawienie sprawy wyjaśni jak funkcjonowała III Rzesza i kim byli jej faktyczni mocodawcy.
Ponad 80 lat po wojnie autor bez emocji przygląda się faktom, uzbrojony we współczesną wiedzę oraz informacje, które przechowały się w jego rodzinie i stanowiły ściśle skrywaną tajemnice.
Katastrofa smoleńska. Ostatnie sekundy lotu - G. Szuladziński

Grzegorz Szuladziński
Katastrofa smoleńska. Ostatnie sekundy lotu
Tak konkretnie jeszcze nikt o katastrofie smoleńskiej nie pisał.
Autor jest inżynierem specjalizującym się w konstrukcjach lotniczych oraz w skutkach działania wybuchów na różne obiekty. Badania nad katastrofą smoleńską rozpoczął w 2012 roku. Ta książka jest wynikiem jego badań.
Autor nie ma wątpliwości, co było przyczyną katastrofy.
Zastanawia go tylko, czemu nikt z polityków nie chce powiedzieć prawdy.
Kolej między wojnami 1918-1939 - D. Keller

Opowieść o kolei między wojnami to historia o przełamywaniu barier, biciu rekordów i pewnym etosie. Punktualność, solidność, niezawodność! Na kolei to nie miał być blef. O pracy kolejarza, która budziła ogólny szacunek i zapewniała godny byt, marzyło wielu.
Ostatni świadkowie - praca zbiorowa

Ostatni Świadkowie. Wspomnienia i wiersze o II wojnie światowej to zbiór różnych form, stylów i perspektyw opowiadania o wojnie. To historie, w których w nieunikniony sposób przenikają się przeszłość i przyszłość. To przede wszystkim wspomnienia przedstawicieli ostatniego pokolenia, które pamięta II wojnę światową.
Poczet przedsiębiorców polskich - praca zbiorowa

Warsaw Enterprise Institute wydał książkę „Poczet przedsiębiorców polskich”. Partnerem merytorycznym przedsięwzięcia była Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego. To wyjątkowa pozycja na rynku wydawniczym, która zawiera biogramy ponad 60 wybitnych, chociaż niestety często zapomnianych polskich przedsiębiorców, od czasów piastowskich i jagiellońskich, przez czasy wolnej elekcji i stanisławowskie, XIX wiek, a na II Rzeczpospolitej kończąc.
Powroty z Sybiru - W. Marciniak

Książka dr. Wojciecha Marciniaka Powroty z Sybiru. Repatriacja obywateli polskich z głębi terytorium ZSRR w latach 1945-1946 opowiada o walce o powrót do ojczyzny wywiezionych rodaków.
Sekrety Polskiego Lotnictwa - R. Czejarek

Kto wie, gdzie i kiedy latał… „najsłodszy” polski samolot? Co wspólnego mają pomnik Bitwy pod Grunwaldem oraz największy helikopter świata? Dlaczego właśnie w Polsce zbudowano najbrzydszą maszynę latającą w Europie i jakie było jej prawdziwe przeznaczenie?
Tajne wojny służb specjalnych II RP - R. Witak

Książka Tajne wojny służb specjalnych II RP. Działalność Ekspozytury nr 2 Oddziału II Sztabu Głównego WP w latach 30. XX w. autorstwa Roberta Witaka jest pierwszym opracowaniem dotyczącym historii i zadań realizowanych przez Ekspozyturę nr 2 (1929–1939).
Wczesne dzieje Polan - J. B. Siwiński

Kim tak naprawdę był Mieszko I? Czym trudniła się ludność zamieszkująca tereny dzisiejszej Polski? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź w książce „Wczesne dzieje Polan”. Autor opisuje w niej czasy przed- i wczesnopiastowskie. Porusza kontrowersyjne tematy związane z narodzinami słowiańszczyzny: przybliża pochodzenie Polan, wbrew powszechnym teoriom przekonuje, że nie byli oni Słowianami, ukazuje potęgę oraz okrucieństwo zeslawizowanej ludności.
Wilcze złoto - P. Abramski

Paweł Abramski
Wilcze złoto. Kryminalna historia z powojennego Olsztyna
- Naprawdę nazywam się Jerzy Kosiński, w konspiracji używałem pseudonimu ,,Kosa" - mówi o sobie przedwojenny policjant, który jedzie do Olsztyna, bo w Warszawie nie ma dla niego życia. Pod zmienionym nazwiskiem rozpoczyna pracę w MO i natychmiast dodaje do rozwikłania sprawę morderstwa. UB naciska na szybkie efekty, a na Jerzego czyhają nie tylko piękne kobiety, ale dobrze ukryty wśród Polaków niemiecki zbrodniarz.
Powojenny Olsztyn kipi od tajemnic. Polskie podziemie dalej działa, ale i Werwolf nie opuścił tych terenów. Nie wiadomo, kto szpieguje, a kto jest przyjacielem. Stawką w tej grze jest życie i...skarb, który niemiecki zbrodniarz. NKWD prowadzi swoją grę, by położyć łapę na ukrytej fortunie.
Za drutami obozów sowieckich - J. Bober

Jan Bober należy do tych osób, których wspomnienia ocalają pamięć o polskich jeńcach przebywających w obozach sowieckich.
Życie i przygody w PRLu - J. Sobolewski

Życie w powojennej Polsce i PRL-u nie było łatwe, ale Autor przeżył ten czas intensywnie, barwnie i ze śpiewem na ustach. Dziś ze swadą i humorem opisuje perypetie, w które wikłało go życie i których sam był przyczyną. Liceum, studia, pierwsza praca, wojsko, pierwsza miłość, a w tle ważne wydarzenia historyczne – wszystko to Czytelnik odnajdzie w tej książce, by zanurzyć się we wspomnienia lub by dowiedzieć się, jak szalony był PRL. Zawarta jest w niej także pewna lekcja przed zbliżającymi się czasami totalnych rządów światowych.