

Podaj swój adres e-mail, by dostawać jako pierwszy informacje o najlepszych promocjach !


Producent
-
3DOM (4)
-
3S Media Sp. z o.o. (3)
-
ARCANA (1)
-
Arti (4)
-
Bellona (1)
-
Biały Kruk (14)
-
Biblioteka Wolności (1)
-
Bollinari Publishing House (37)
-
Capital S.C (30)
-
CLIO (6)
-
Fronda PL Sp. z o.o. (22)
-
Księży Młyn (1)
-
KSIĘŻY MŁYN DOM WYDAWNICZY (9)
-
Magam (1)
-
Magna Polonia (1)
-
Nortom (6)
-
Oficyna "Aurora" (5)
-
Penelopa (6)
-
Prohibita (20)
-
Replika (31)
-
Sfinks (3)
-
Skarpa Warszawska (1)
-
W promieniach (6)
-
Wojciech Sumliński Reporter (1)
-
Wydawnictwo Antyk Marcin Dybowski (12)
-
Wydawnictwo Literackie (1)
-
Wydawnictwo M (1)
-
Wydawnictwo RM (6)
-
Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu (1)
-
Wydawnictwo Wektory (3)
-
Zona Zero (2)
Cena
-
od
do
Nowość
Promocja
Artyści, PRL i bezpieka - S. Ligarski, G. Majchrzak

Dlaczego Marek Hłasko nie chciał iść do wojska? Dlaczego Edwardowi Linde-Lubaszence chciano złamać karierę? Czy Zbigniew Herbert przechytrzył bezpiekę? Czy polscy artyści odważyli się protestować przeciwko inwazji na Czechosłowację w 1968 r.?
Budujemy drugą Polskę - K. Kunicki, T. Ławecki

„Budujemy drugą Polskę” – to hasło propagandy sukcesu pojawiało się wszędzie w czasach PRL. Wielkie inwestycje miały wprowadzić Polskę do światowej czołówki gospodarczej. Lista jest długa…
Kolej między wojnami 1918-1939 - D. Keller

Opowieść o kolei między wojnami to historia o przełamywaniu barier, biciu rekordów i pewnym etosie. Punktualność, solidność, niezawodność! Na kolei to nie miał być blef. O pracy kolejarza, która budziła ogólny szacunek i zapewniała godny byt, marzyło wielu.
Lotnictwo Armii "Łódź" - P. Rapiński

Autor odtworzył losy lotnictwa Armii „Łódź” na podstawie dokumentów archiwalnych i relacji ostatnich żyjących świadków, wśród nich – majora Franciszka Kornickiego, zmarłego w listopadzie 2017 r. Jest to pierwsza praca przedstawiająca działalność lotnictwa Armii „Łódź” podczas kampanii wrześniowej.
Ostatni świadkowie - praca zbiorowa

Ostatni Świadkowie. Wspomnienia i wiersze o II wojnie światowej to zbiór różnych form, stylów i perspektyw opowiadania o wojnie. To historie, w których w nieunikniony sposób przenikają się przeszłość i przyszłość. To przede wszystkim wspomnienia przedstawicieli ostatniego pokolenia, które pamięta II wojnę światową.
Poczet przedsiębiorców polskich - praca zbiorowa

Warsaw Enterprise Institute wydał książkę „Poczet przedsiębiorców polskich”. Partnerem merytorycznym przedsięwzięcia była Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego. To wyjątkowa pozycja na rynku wydawniczym, która zawiera biogramy ponad 60 wybitnych, chociaż niestety często zapomnianych polskich przedsiębiorców, od czasów piastowskich i jagiellońskich, przez czasy wolnej elekcji i stanisławowskie, XIX wiek, a na II Rzeczpospolitej kończąc.
Powroty z Sybiru - W. Marciniak

Książka dr. Wojciecha Marciniaka Powroty z Sybiru. Repatriacja obywateli polskich z głębi terytorium ZSRR w latach 1945-1946 opowiada o walce o powrót do ojczyzny wywiezionych rodaków.
Sekrety Polskiego Lotnictwa - R. Czejarek

Kto wie, gdzie i kiedy latał… „najsłodszy” polski samolot? Co wspólnego mają pomnik Bitwy pod Grunwaldem oraz największy helikopter świata? Dlaczego właśnie w Polsce zbudowano najbrzydszą maszynę latającą w Europie i jakie było jej prawdziwe przeznaczenie?
Tajne wojny służb specjalnych II RP - R. Witak

Książka Tajne wojny służb specjalnych II RP. Działalność Ekspozytury nr 2 Oddziału II Sztabu Głównego WP w latach 30. XX w. autorstwa Roberta Witaka jest pierwszym opracowaniem dotyczącym historii i zadań realizowanych przez Ekspozyturę nr 2 (1929–1939).
Wczesne dzieje Polan - J. B. Siwiński

Kim tak naprawdę był Mieszko I? Czym trudniła się ludność zamieszkująca tereny dzisiejszej Polski? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź w książce „Wczesne dzieje Polan”. Autor opisuje w niej czasy przed- i wczesnopiastowskie. Porusza kontrowersyjne tematy związane z narodzinami słowiańszczyzny: przybliża pochodzenie Polan, wbrew powszechnym teoriom przekonuje, że nie byli oni Słowianami, ukazuje potęgę oraz okrucieństwo zeslawizowanej ludności.
Za drutami obozów sowieckich - J. Bober

Jan Bober należy do tych osób, których wspomnienia ocalają pamięć o polskich jeńcach przebywających w obozach sowieckich.