

Podaj swój adres e-mail, by dostawać jako pierwszy informacje o najlepszych promocjach !


Producent
-
3DOM (3)
-
3S Media Sp. z o.o. (3)
-
ARCANA (1)
-
Arti (4)
-
Bellona (1)
-
Biały Kruk (7)
-
Bollinari Publishing House (30)
-
Capital S.C (18)
-
CLIO (4)
-
Fronda PL Sp. z o.o. (12)
-
KSIĘŻY MŁYN DOM WYDAWNICZY (3)
-
Nortom (5)
-
Oficyna "Aurora" (6)
-
Penelopa (5)
-
Prohibita (13)
-
Sfinks (3)
-
Skarpa Warszawska (1)
-
W promieniach (6)
-
Wydawnictwo Antyk Marcin Dybowski (9)
-
Wydawnictwo Literackie (1)
-
Wydawnictwo M (1)
-
Wydawnictwo RM (5)
-
Wydawnictwo Wektory (3)
-
Zona Zero (1)
Ocena
Cena
-
od
do
Nowość
Promocja
Dzieci żydowskie w klasztorach - E. Kurek

Ewa Kurek
Dzieci żydowskie w klasztorach
Udział żeńskich zgromadzeń zakonnych w akcji ratowania dzieci żydowskich w Polsce w latach 1939-1945
Ewa Kurek dokonała wszechstronnych badań, a każde ważkie stwierdzenie poparte jest licznymi źródłami, w tym relacjami świadków i cytatami z dziennika Emanuela Ringelbluma. Autorka ujęła zagadnienia z kilku równoprawnych punktów widzenia, co daje Czytelnikowi możliwość zorientowania się w złożoności ówczesnego koszmaru i szansę zrozumienia różnych ludzkich postaw – tak Żydów, jak i Polaków – wobec Holokaustu.
Europa 1939-1946. Kto wspierał Hitlera, a kto z nim walczył - E. Kurek

Książka Ewy Kurek jest zbiorem faktów historycznych dotyczących postawy Europejczyków wobec niemiecko-austriackich odwiecznych dążeń do panowania nad całą Europą. U źródła powstania tej książki legło pytanie, czy Niemcy i Austriacy w latach 1939-45 byliby w stanie samodzielnie dokonać tak potwornych zbrodni, a jeśli nie, kim byli ich wspólnicy.
Ewa Kurek – doktor historii, absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Autorka licznych pozycji na temat historii XX wieku, m.in. ,,Dzieci żydowskie w klasztorach"; ,,Poza granicą solidarności – stosunki polsko-żydowskie 1939-1945"; "Jedwabne – Anatomia kłamstwa"
Ilość stron:111
Okładka: twarda
Harcerską drogą do niepodległości - J. Błażejowska

Justyna Błażejowska
Harcerską drogą do niepodległości
Nieznana historia KOR-u i KSS „KOR”
w relacjach: Antoniego Macierewicza, Piotra Naimskiego, Jana Olszewskiego, Urszuli Doroszewskiej, Ludwika Dorna, Marcina Gugulskiego, Bohdana Cywińskiego, Antoniego Libery, Marka Barańskiego, Agaty Runowicz, Marka Barańskiego, Krzysztofa Łączyńskiego, Andrzeja Janowskiego, Wojciecha Fałkowskiego.
Ponad sześćset stron wspomnień Antoniego Macierewicza, Piotra Naimskiego, Jana Olszewskiego i innych... Autoportret środowiska, w którym o niepodległej Polsce nie tylko marzono...
Legiony polskie 1914-1918 - A. Chwalba

Kompletna legionowa historia i mitologia w jednym pasjonującym tomie
W roku jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości Andrzej Chwalba proponuje książkę, jakiej przez dekady brakowało na polskim rynku: napisaną żywym językiem popularną syntezę dziejów Legionów Polskich i legionistów, którzy po 1918 roku stanowili istotną część elit politycznych II Rzeczypospolitej, współtworząc historię Polski.
Od wielkich idei do wielkiej płyty - G. Mika

Warszawa – wraz z państwem polskim – od zarania swego istnienia wtłoczona była pomiędzy wielkie imperia, ich politykę i burzliwą historię. Jej współczesne oblicze jest tyglem architektury i historii, której najbardziej dynamiczny i burzliwy okres przypadł na ostatnie dekady zaborczych ograniczeń, dwudziestolecie międzywojenne i zagładę oraz trzy dekady powojennej odbudowy i przebudowy.
Przebudzenie - J. Lichocka

Joanna Lichocka
Przebudzenie
Rozmówcy Joanny Lichockiej są żywym zaprzeczeniem biernych postaw obywatelskich, załamania czy zniechęcenia w obliczu wielu trudności, które spotykają tysiące Polaków z winy nieudolnych rządów.
Wiek na zawietrznej - E. Kurek

Wszystkie opisane w książce zdarzenia wydarzyły się naprawdę. Polską osadę Chrobrów na Wołyniu spalili Ukraińcy z UPA. Polaków z Chrobrowa ocalił Ukrainiec Siańko Klepiec, który za Polaków oddał życie. Nazwiska niektórych mieszkańców Chrobrowa, rzeźbiarzy ASP i nauczycielki lubelskiego Technikum Kolejowego są prawdziwe. Zbieżność nazwisk pozostałych osób przypadkowa.
Żydzi, Polacy, czy po prostu ludzie...18 lat później - E. Kurek

Ewa Kurek
Żydzi, Polacy, czy po prostu ludzie... 18 lat później
Dużej odwagi wymaga dzisiaj próba sięgnięcia do suchego i pozbawionego emocji opisu wzajemnych relacji pomiędzy Polakami i Żydami. Autorka pokazuje wzajemne miłości i niechęci bez kokieterii, nie boi się trudnych rozmów. W książce są relacje o Polakach dobrych i złych, ale też o dobrych i złych Żydach. (Aleksander Rozenfeld "Kurier Lubelski")