

Podaj swój adres e-mail, by dostawać jako pierwszy informacje o najlepszych promocjach !


Producent
-
3DOM (3)
-
3S Media Sp. z o.o. (2)
-
ARCANA (1)
-
Arti (4)
-
Bellona (1)
-
Biały Kruk (2)
-
Bollinari Publishing House (30)
-
Capital S.C (16)
-
CLIO (2)
-
Fronda PL Sp. z o.o. (9)
-
KSIĘŻY MŁYN DOM WYDAWNICZY (1)
-
Nortom (5)
-
Oficyna "Aurora" (6)
-
Penelopa (5)
-
Prohibita (11)
-
Replika (7)
-
Sfinks (2)
-
Skarpa Warszawska (1)
-
W promieniach (6)
-
Wydawnictwo Antyk Marcin Dybowski (3)
-
Wydawnictwo Literackie (1)
-
Wydawnictwo RM (4)
-
Zona Zero (1)
Ocena
Cena
-
od
do
Promocja
Dzieci żydowskie w klasztorach - E. Kurek

Ewa Kurek
Dzieci żydowskie w klasztorach
Udział żeńskich zgromadzeń zakonnych w akcji ratowania dzieci żydowskich w Polsce w latach 1939-1945
Ewa Kurek dokonała wszechstronnych badań, a każde ważkie stwierdzenie poparte jest licznymi źródłami, w tym relacjami świadków i cytatami z dziennika Emanuela Ringelbluma. Autorka ujęła zagadnienia z kilku równoprawnych punktów widzenia, co daje Czytelnikowi możliwość zorientowania się w złożoności ówczesnego koszmaru i szansę zrozumienia różnych ludzkich postaw – tak Żydów, jak i Polaków – wobec Holokaustu.
Dziedzictwo - K. Wybranowski

Kazimierz Wybranowski
Dziedzictwo
Kazimierz Wybranowski to pseudonim Romana Dmowskiego (1864-1939) najwybitniejszego polityka XX wieku. Dlaczego powieść Dziedzictwo kilkadziesiąt lat czekała na kolejne wydanie?
Harcerską drogą do niepodległości - J. Błażejowska

Justyna Błażejowska
Harcerską drogą do niepodległości
Nieznana historia KOR-u i KSS „KOR”
w relacjach: Antoniego Macierewicza, Piotra Naimskiego, Jana Olszewskiego, Urszuli Doroszewskiej, Ludwika Dorna, Marcina Gugulskiego, Bohdana Cywińskiego, Antoniego Libery, Marka Barańskiego, Agaty Runowicz, Marka Barańskiego, Krzysztofa Łączyńskiego, Andrzeja Janowskiego, Wojciecha Fałkowskiego.
Ponad sześćset stron wspomnień Antoniego Macierewicza, Piotra Naimskiego, Jana Olszewskiego i innych... Autoportret środowiska, w którym o niepodległej Polsce nie tylko marzono...
Legiony polskie 1914-1918 - A. Chwalba

Kompletna legionowa historia i mitologia w jednym pasjonującym tomie
W roku jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości Andrzej Chwalba proponuje książkę, jakiej przez dekady brakowało na polskim rynku: napisaną żywym językiem popularną syntezę dziejów Legionów Polskich i legionistów, którzy po 1918 roku stanowili istotną część elit politycznych II Rzeczypospolitej, współtworząc historię Polski.
Niemcy, Rosja i kwestia Polska - R. Dmowski

Roman Dmowski
Niemcy, Rosja i kwestia polska
Niemcy, Rosja i kwestia polska to cenne dzieło Romana Dmowskiego (1864-1939), wybitnego męża stanu, polityka i przywódcy ruchu narodowego. Autor przedstawił w sposób syntetyczny sprawę odzyskania niepodległości przez Polskę
Polityka i gospodarstwo - R. Rybarski

Roman Rybarski
Polityka i gospodarstwo
Roman Rybarski (1887-1942) w pracy Polityka i gospodarstwo w syntetycznej formie przedstawił główne cele, którymi powinna kierować się polska polityka gospodarcza. W dobie globalizacji gospodarki światowej
Przewrót - R. Dmowski

Roman Dmowski
Przewrót
Autor zanalizował przyczyny kryzysu gospodarczego, zapoczątkowanego na giełdzie nowojorskiej w 1929 roku, który wówczas wstrząsnął gospodarką światową. Przedstawił również zmiany gospodarcze i polityczne, spowodowane tym kryzysem w Polsce i na świecie.
Za plecami komunizmu - F. L. Britton

Frank L. Britton
Za plecami komunizmu
Książka przedstawia w porządku chronologicznym, jak była stopniowo wdrażana w praktyce doktryna komunistyczna, oraz tworzony aparat wykonawczy czerwonego terroru i zbrodni, przez kogo było konstruowane i jakim celom służyło "Imperium zła".
Żydzi, Polacy, czy po prostu ludzie...18 lat później - E. Kurek

Ewa Kurek
Żydzi, Polacy, czy po prostu ludzie... 18 lat później
Dużej odwagi wymaga dzisiaj próba sięgnięcia do suchego i pozbawionego emocji opisu wzajemnych relacji pomiędzy Polakami i Żydami. Autorka pokazuje wzajemne miłości i niechęci bez kokieterii, nie boi się trudnych rozmów. W książce są relacje o Polakach dobrych i złych, ale też o dobrych i złych Żydach. (Aleksander Rozenfeld "Kurier Lubelski")