

Podaj swój adres e-mail, by dostawać jako pierwszy informacje o najlepszych promocjach !


Producent
-
3DOM (4)
-
3S Media Sp. z o.o. (2)
-
ARCANA (1)
-
autor (1)
-
Bellona (1)
-
Biały Kruk (8)
-
Bollinari Publishing House (28)
-
Capital S.C (22)
-
CLIO (4)
-
Fronda PL Sp. z o.o. (15)
-
Magam (1)
-
Nortom (7)
-
Oficyna "Aurora" (1)
-
Penelopa (7)
-
Prohibita (13)
-
Replika (18)
-
Sfinks (3)
-
The Facto (1)
-
W promieniach (2)
-
Wydawnictwo Antyk Marcin Dybowski (11)
-
Wydawnictwo Literackie (1)
-
Wydawnictwo M (1)
-
Wydawnictwo RM (6)
-
Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu (1)
-
Wydawnictwo Wektory (2)
Cena
-
od
do
Nowość
Cena przysięgi

Tomasz Borowski
Cena przysięgi. Francuski Batalion Szturmowy SS w bitwie o Berlin.
Ostatni żołnierze 33 Dywizji Grenadierów Waffen-SS `Charlemagne` w boju o Berlin. Bazą dla sformowania w lutym 1945 roku dywizji `Charlemagne` był walczący w szeregach Waffen-SS Legion Ochotników Francuskich przeciw Bolszewizmowi. Po ciężkich walkach na Pomorzu jednostka została zmuszona do chaotycznego odwrotu. Jego skutkiem był jej rozpad i unicestwienie.
Fritz Bauer Auschwitz przed sądem

Ronen Steinke
Fritz Bauer. Auschwitz przed sądem.
Fritz Bauer - człowiek który nie pozwolił Niemcom zapomnieć o przeszłości
Pracując w wymiarze sprawiedliwości rodzącej się Republiki Federalnej Niemiec, prokurator Fritz Bauer starał się być głosem jej sumienia. Więzień obozów, zbiegły Żyd, który w 1949 r. powrócił do kraju, by objąć stanowisko prokuratora generalnego Hesji we Frankfurcie nad Menem.
Gestapo po 1945 roku

Co stało się z członkami zbrodniczej tajnej policji Gestapo po II wojnie światowej? Gestapo zlikwidowano w 1945 r., a jego zbrodnie zostały w pełni ujawnione przed światem. Jednak większość członków tajnej policji Hitlera przeżyła wojnę. Jak odnaleźli się i zachowywali w okresie powojennym? Jak potraktowało ich niemieckie społeczeństwo? Jaki obraz wytworzyło? Jak podchodziły do nich instytucje prawne? Czy ich zbrodnie doczekały się rzetelnego wyjaśnienia i osądzenia?
Legiony. Tworzyli wojsko polskie

Tom Tworzyli Wojsko Polskie opiera się, podobnie jak poprzednie, na wspomnieniach, relacjach oraz dokumentach powstałych w latach 1917–1918. Autor ponownie udziela głosu zarówno piłsudczykom, jak i zwolennikom innych orientacji politycznych.
Łuny na Wschodzie

Mało znane wątki walki z nacjonalizmem ukraińskim na dawnej Chełmszczyźnie i Podlasiu w szerokiej perspektywie i bardzo przystępnym ujęciu. Łuny na Wschodzie to pozycja wyjątkowa. Ukazuje skomplikowaną historię Lubelszczyzny w kontekście różnic religijnych, etnicznych i społecznych, przenikając do ich korzeni.
Mrok i mgła nad Auschwitz

Stanisław Głowa
Mrok i mgła nad Auschwitz. Wspomnienia więźnia nr 20017
Cztery lata piekła w relacji naocznego świadka.
Wydaje się, że o Auschwitz powiedziano już dość. Jednak wspomnienia Stanisława Głowy dowodzą, iż jest to temat, który, zgłębiany choćby wielokrotnie, nigdy nie przestanie zadziwiać i przerażać.
Myśliwce nad Finlandią

Unikatowe wspomnienia fińskiego asa myśliwskiego z walk w latach 1939-1945. Eino Luukkanen był trzecim najskuteczniejszym fińskim myśliwcem II wojny światowej.
Obława na Wyklętych

1 marca 1951 roku komunistyczne władze zamordowały w więzieniu mokotowskim w Warszawie członków IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Razem z prezesem ppłk Łukaszem Cieplińskim od strzału w tył głowy zginęło sześciu jego współpracowników - mjr Lazarowicz, mjr Kawalec, kpt. Błażej, kpt. Rzepka, por. Chmiel, por. Batory…
Ocalałem z Buchenwaldu

Droga przez piekło Buchenwaldu. Finałem trzydziestomiesięcznej tułaczki Louisa Grosa po francuskich i niemieckich więźniach okazał się pobyt w obozie koncentracyjnym Buchenwald. Przetrwał go, jednak powrót do domu w 1945 roku miał smak słodko-gorzki.
Państwo SS

Klasyczne opracowanie, należące do ścisłego kanonu „literatury obozowej”
Przestępcy z Łubianki

Wywiad z Aleksandrem Litwinienko, człowiekiem, który pomimo wszystkich okoliczności zewnętrznych i osobistych chciał zachować godność ludzką i choć odrobinę przyzwoitości w kraju w którym jednostka nie znaczy nic, a bezkarność władzy jest nieskończona.
Tajny pułk KG 200

Kampfgeschwader 200 był niezwykłą jednostką Luftwaffe o specjalnym przeznaczeniu. Każda z wydzielonych części KG 200 działała samodzielnie, nie wiedząc nic o pozostałych. Pułk wykonywał zadania szpiegowskie oraz najtrudniejsze operacje bojowe i transportowe. Testował także nowe typy samolotów i różnego rodzaju „bronie specjalne”.
Ucieczka przed bombami

Ucieczka przed bombami jest, opartą głównie o zachowane dokumenty polskie, niemieckie, rosyjskie i amerykańskie, sensacyjną historią losów skarbów kultury z Kraju Warty, ewakuowanych przez Niemców z zagrożonych alianckimi bombardowaniami miast Warthegau, przede wszystkim z okupowanego Poznania, ale także Łodzi, Gniezna i innych. Autor podąża tropem transportów ewakuacyjnych do fortyfikacji międzyrzeckich i kopalni soli w Grasleben, w okolice Drezna i na Dolny Śląsk.
Viva la Polonia! Cudzoziemcy w Powstaniu Styczniowym 1863 r.

Ewa i Bogumił Liszewscy
Viva la Polonia! Cudzoziemcy w Powstaniu Styczniowym 1863 r.
Na temat Powstania Styczniowego napisano wiele. Istnieją pamiętniki, luźne wspomnienia czy też wielotomowe monografie. Rzadko jednak wspomina się o tych, którzy przybyli spoza granic, niekiedy z daleka, by w imię wolności Polski rzucić wyzwanie zaborczemu imperium cara.
Władcy przestworzy

Porywająca historia amerykańskiej 8 Armii Powietrznej podczas II wojny światowej. Znakomicie, żywo spisana przez historyka Donalda Millera. Władcy przestworzy to bardzo osobista historia amerykańskich lotników. Dogłębnie prawdziwa - oparta na licznych wspomnieniach, wywiadach i dokumentach pochodzących z archiwów amerykańskich, brytyjskich czy niemieckich - książka, stanowi poruszającą relację z jedynej stoczonej dotąd w dziejach prawdziwej wojny bombowców.
Wołyń. Wspomnienia ocalałych tom I

Utworzone w 1921 roku województwo wołyńskie miało stać się Ziemią Obiecaną dla osiedlających się tam Polaków. Wielu spośród nich było legionistami Józefa Piłsudskiego i bohaterami wojny polsko-bolszewickiej. Jednak II wojna światowa wymazała ten obszar z mapy Polski. Przedtem jednak jego mieszkańcy przeszli katorgę okupacji sowieckiej i niemieckiej oraz piekło ukraińskich rzezi.
Zdobyć Budapeszt

Ogromna ofensywa na Węgrzech – sowiecka operacja na miarę „Market-Garden” Natarcie na Budapeszt, wraz z oblężeniem miasta i niemieckimi przeciwdziałaniami, zmierzające do odwrócenia losów zmagań w dorzeczu Dunaju, stanowiło kulminację działań zaczepnych rozpoczętych przez armię sowiecką w sierpniu 1944 roku i zmierzających do wyparcia sił Osi z Bałkanów.