

Podaj swój adres e-mail, by dostawać jako pierwszy informacje o najlepszych promocjach !


Producent
Cena
Nowość
Archiwum Żołnierzy Wyklętych PAKIET 8 szt.

Seria Archiwum Żołnierzy Wyklętych złożona z 8 biografii autorstwa Dominika Kucińskiego:
Rotmistrz Witold Pilecki
August Fieldorf "Nil"
Bolesław Kontrym "Żmudzin"
Zdzisław Broński "Uskok''
Łukasz Ciepliński "Pług"
Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka"
Józef Kuraś "Ogień"
Marin Bernacik "Orlik"
Czerwona msza. Tom III

Bohdan Urbankowski
Czerwona msza. Tom III
,,Walkę fizyczną prowadzili oprawcy ze specbatalionów Toruńczyka, a potem z KBW, walkę duchową - poeci w rodzaju Słuckiego, Woroszylskiego czy Jastruna, których też trzeba nazwać oprawcami".
Dobijcie nas, tylko nie kłamcie

Stanisław Srokowski
Dobijcie nas, tylko nie kłamcie
Dobijcie nas, tylko nie kłamcie – tak o prawdę na temat polskich Kresów apeluje wybitny polski pisarz. Kresy to dla niego wspaniały kraj lat dziecinnych, ważna część polskiej kultury i historii, ale także miejsce rzezi, którą przeżył osobiście.
Europa 1939-1946. Kto wspierał Hitlera, a kto z nim walczył

Książka Ewy Kurek jest zbiorem faktów historycznych dotyczących postawy Europejczyków wobec niemiecko-austriackich odwiecznych dążeń do panowania nad całą Europą. U źródła powstania tej książki legło pytanie, czy Niemcy i Austriacy w latach 1939-45 byliby w stanie samodzielnie dokonać tak potwornych zbrodni, a jeśli nie, kim byli ich wspólnicy.
Ewa Kurek – doktor historii, absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Autorka licznych pozycji na temat historii XX wieku, m.in. ,,Dzieci żydowskie w klasztorach"; ,,Poza granicą solidarności – stosunki polsko-żydowskie 1939-1945"; "Jedwabne – Anatomia kłamstwa"
Ilość stron:111
Okładka: twarda
Garota. Jak zabiłem Piotra Jaroszewicza

Henryk Skwarczyński
Garota. Jak zabiłem Piotra Jaroszewicza
To trzeba przeczytać!
Nierozwiązana zbrodnia PRL-u
Ujawniamy kulisy zamachu na premiera Jaroszewicza.
Między młotem a swastyką

Władysław Kołaciński "Żbik"
Między młotem a swastyką
Pozycja Władysława Kołacińskiego „Żbika” ma charakter wspomnieniowy i przede wszystkim osobisty. Jako taka nie zawiera zatem ocen ogólnych stosunków panujących w polskim podziemiu niepodległościowym, nie rozważa koncepcji politycznych i organizacyjnych. Autor opisuje przede wszystkim to, co robił i co widział, przedstawia swą drogę do konspiracji, działalność w Narodowej Organizacji Wojskowej i NSZ.
Podręczny słownik kolaborantów w Polsce

Jan Marszałek
Podręczny słownik kolaborantów w Polsce
Poznaj nazwiska kolaborantów, którzy po zdradzieckim ataku ZSRR na Polskę 17 września 1939 roku siali nienawiść do Polski i celowo krzewili stalinowską, antypolską ideologię.
Polacy i Żydzi: problemy z historią

Ewa Kurek
Polacy i Żydzi: problemy z historią
Przebudzenie

Joanna Lichocka
Przebudzenie
Rozmówcy Joanny Lichockiej są żywym zaprzeczeniem biernych postaw obywatelskich, załamania czy zniechęcenia w obliczu wielu trudności, które spotykają tysiące Polaków z winy nieudolnych rządów.
Wybór pism Romana Dmowskiego tomy 1-4

Wybór, pierwotnie przygotowany przez Instytut Romana Dmowskiego w Nowym Yorku, najważniejszych dzieł czołowego polityka polskiego, którego dorobek jest dziś albo kompletnie zapomniany albo zupełnie wypaczony i to nawet przez tych, ktorzy starają się być jego spadkobiercami. Lektura polecana szczególnie tym, którzy zupełnie nie rozumieją stosunku Dmowskiego do Rosji i ewolucji jego widzenia Rosji a dziś usilują swoje pomysły na relacje z Rosją podpierać myślą polityczną Dmowskiego. Polecam także i tym, którzy przeinaczają Dmowskiego patrzenie na problem żydowski.
Z Polski do Polski. Wołyńskie okruchy.

“Ta książka to szerokie spektrum Wołynia z jego zagmatwaną historią, od czasu II RP poprzez okupację radziecką, niemiecką i znów radziecką. Ale nie tylko. Są to przede wszystkim dzieje Polaków na Wołyniu a w szczególności dwa najtrudniejsze okresy ich życia: okupacja z mordami na Polakach dokonanymi przez okupantów, a szczególnie przez ukraińską OUN i UPA dążących do ich wyniszczenia, jak i drugi etap, wypędzenie i trudne początki w nowym otoczeniu w różnych zakątkach powojennej Polski, a głównie na Ziemiach Odzyskanych. Te trudne, wielorakie wątki, zostały przez autora sklamrowane szeroką wiedzą historyczną, jak i często osobistym do niej ustosunkowaniem. W piątym rozdziale tej książki zamieszczono zebrane spośród wielu autentycznych wypowiedzi, fakty dotyczące wielu osób, a nawet całych rodzin. Dają one wstrząsający swoją prawdą obraz tamtego czasu, pomimo krótkich, zwięzłych, rzeczowych relacji. Bez tych obrazów nigdy nie poznalibyśmy całej prawdy o tamtym czasie.”
Za co Żydzi powinni przeprosić Polaków

Książka powstała w odpowiedzi na aktualne oskarżenia rzucane pod adresem Polaków w kwestii eksterminacji Żydów. W treści znajdziemy pokaźny zestaw faktów historycznych, wskazujących na rzeczywistą pozycję Polski względem narodu żydowskiego w okresie Holocaustu.
Zapomniany polski holocaust

Polacy znają Holokaust Żydów polskich, Żydzi natomiast „nie znają” Holokaustu Polaków. Współcześni Polacy edukowani od 1989 r. przez żydowską „Gazetę Wyborczą” nie znają „sowieckich akcji Syberia”. Nie znają również antypolskiej dywersji w Grodnie. W latach 1937 - 1938 Moskwa szczegółowo zaplanowała i zarządziła ludobójstwo, w którym szczególnie ucierpieli Polacy na sowieckiej Białorusi i Ukrainie.