

Podaj swój adres e-mail, by dostawać jako pierwszy informacje o najlepszych promocjach !


Producent
-
3DOM (1)
-
3S Media Sp. z o.o. (2)
-
ARCANA (1)
-
Arti (4)
-
Bellona (1)
-
Biały Kruk (2)
-
Bollinari Publishing House (32)
-
Capital S.C (13)
-
CLIO (1)
-
Fronda PL Sp. z o.o. (8)
-
MetaSfora (1)
-
Muza (1)
-
Nortom (5)
-
Oficyna "Aurora" (4)
-
Penelopa (5)
-
Prohibita (10)
-
Prószyński i S-ka (3)
-
Rebis (5)
-
Replika (14)
-
Sfinks (2)
-
Skarpa Warszawska (4)
-
W promieniach (7)
-
Wydawnictwo Antyk Marcin Dybowski (3)
-
Wydawnictwo Literackie (2)
-
Znak (3)
-
Zona Zero (1)
Ocena
Cena
-
od
do
Nowość
Promocja
Dymy nad Birkenau Seweryna Szmaglewska

Jedno z najważniejszych świadectw losu więźniów i ofiar obozu Auschwitz-Birkenau i jednocześnie jedna z pierwszych literackich relacji z piekła na ziemi.
"Na ściany, podłogi, cegły padła tu krew i opowiada o ludziach, którzy tu ginęli. Zostali tam, gdzie polała się ich krew. To nic, że ściany później zabielono wapnem. Te ściany są nadal czerwone."
Seweryna Szmaglewska po aresztowaniu przez gestapo spędziła dwa i pół roku w obozie Auschwitz-Birkenau, gdzie doświadczyła wyczerpującej pracy fizycznej i kilku ciężkich chorób. Gdy w styczniu 1945 r. więźniów obozu pognano w marszu śmierci, udało jej się uciec. Od pierwszych dni wolności przystąpiła do opisania tego, co niewyobrażalne. Tak w ciągu kilku miesięcy powstał pierwszy dokument o nazistowskiej machinie zagłady. Książka ukazała się przed końcem 1945 roku.
Wydanie zawiera niepublikowane listy z obozu, rysunki Seweryny Szmaglewskiej tworzone w trakcie pisania oraz fragmenty najważniejszych recenzji oraz wypowiedzi samej autorki
26,00 zł
Polskie Państwo Podziemne cz.3 - A. Szumański

Wydanie dla upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości
Polskie Państwo Podziemne cz.2 - A. Szumański

Polskie Państwo Podziemne było fenomenem w skali europejskiej, a nawet światowej. Struktury opracowane przez Państwo Podziemne objęły cały kraj. Prowadziło też prace przygotowawcze na okres Powstania powszechnego i okres powojenny.
Powstania narodowe drogą do niepodległości część 2 - A. Szumański

Aleksander Szumański
Powstania narodowe drogą do niepodległości część 2
Kontynuacja części 2 Powstania Narodowe
Powstania narodowe drogą do niepodległości część 1 - A. Szumiński

Aleksander Szumański
Powstania narodowe drogą do niepodległości część 1
Powstania narodowe drogą do Niepodległości cz.1 Wydanie dla upamietnienia 100 -lecia odzyskania niepodległosci.
Autor stara sie odpowiedziec na pytanie,jaki wpływ na na odzyskanie Niepodległosci miały nasze powstania narodowe od konfederacji barskiej 1968-1972 do powstania Warszawskiego..
Auschwitz. Naziści i ostateczne rozwiąza

We wstrząsającej książce, której pierwsza publikacja zbiegła się z sześćdziesiątą rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, znany pisarz i dziennikarz Laurence Rees przedstawia jego historię. Opisuje, w jaki sposób z obozu dla polskich więźniów politycznych przeobraził się w miejsce kaźni i największego ludobójstwa w historii, w którym życie straciło ponad milion Żydów.
Rees umieszcza historię obozu oświęcimskiego w szerszym kontekście historii Holokaustu, dowodząc, że KL Auschwitz stanowił bardzo ważny element zbrodniczego przedsięwzięcia, którego celem było „ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej”. Wnikliwie analizuje również psychikę i sposób rozumowania najważniejszych postaci hitlerowskiej machiny zagłady, ujawnia nieznane wcześniej, wstrząsające fakty z obozowego życia.
999. Nadzwyczajne dziewczyny

25 marca 1942 roku prawie tysiąc młodych niezamężnych dziewcząt wsiadło do pociągu, który miał je zawieźć do obozu Auschwitz. Były to słowackie Żydówki - przekonane, że przez kilka najbliższych miesięcy będą pracować w fabryce. Założyły na siebie najlepsze ubrania i z radością machały na pożegnanie zebranym na peronie bliskim. W rzeczywistości były przedmiotem transakcji pomiędzy słowackim rządem a Niemcami i jechały do niewolniczej pracy. Zaledwie kilku spośród nich udało się przeżyć.
Wojna prewencyjna - L. Moczulski

Niebezpieczeństwo było trwałe – poczynając od 1918 r., lecz stało się bezpośrednie wraz z Wielkim Kryzysem. Na tle ogólnoświatowej katastrofy gospodarczej urosły gwałtownie masowe nastroje agresywne i rewizjonistyczne, zarówno nacjonalistyczne, jak bolszewickie.
Żydzi, Polacy, czy po prostu ludzie...18 lat później - E. Kurek

Ewa Kurek
Żydzi, Polacy, czy po prostu ludzie... 18 lat później
Dużej odwagi wymaga dzisiaj próba sięgnięcia do suchego i pozbawionego emocji opisu wzajemnych relacji pomiędzy Polakami i Żydami. Autorka pokazuje wzajemne miłości i niechęci bez kokieterii, nie boi się trudnych rozmów. W książce są relacje o Polakach dobrych i złych, ale też o dobrych i złych Żydach. (Aleksander Rozenfeld "Kurier Lubelski")
Mord rytualny w Rzeszowie? Śledztwo historyczne - R. Patlewicz

„Mord Rytualny w Rzeszowie? Śledztwo historyczne” to publikacja Radosława Patlewicza, w której autor pochyla się nad niewygodną dla współczesnych prożydowskich środowisk sprawą, czyli mordem rytualnym, który od stuleci przypisywany jest społeczności żydowskiej. Czy słusznie? Punktem wyjścia do napisania książki i głównym problemem, jaki postawił sobie autor, jest niewyjaśniona do dziś sprawa zabójstwa dziewięcioletniej Bronisławy Mendoń, dokonanego w Rzeszowie 7 czerwca 1945 r.
Celem Patlewicza było wyjaśnienie zbrodni z 1945 roku i zrobił wszystko żeby w maksymalny sposób wykazać kto mógł być sprawcą, jakie miał motywy oraz kto i dlaczego tuszował zbrodnię. Chciał także przedstawić fakty oraz szereg nieprawidłowości, do jakich doszło podczas śledztwa, które wprost rzucają się w oczy nawet laikom. Czy zaniechania były wynikiem niekompetencji śledczych, czy też ich złej woli i chęci ukrycia sprawców – sami możemy sobie na to pytanie odpowiedzieć. Nie to jest jednak najważniejsze, bowiem głównym powodem, dla którego Patlewicz postanowił poruszyć ten jakże kontrowersyjny temat, jest zwrócenie uwagi, iż w obliczu tylu niewyjaśnionych okoliczności tego morderstwa (które dodajmy - nie było odosobnionym przypadkiem), nie można a priori odrzucać możliwości mordu rytualnego, tylko dlatego, że taka teza jest niepoprawna politycznie.
Czy kiedykolwiek dowiemy się, co zdarzyło się w Rzeszowie 7 czerwca 1945 r.? Tego nie wiemy, ale mimo wszystko trzeba dążyć do prawdy, nawet jeśli ona nie jest na rękę wpływowym środowiskom.
Zapomniany polski holocaust - A. Szumański

Polacy znają Holokaust Żydów polskich, Żydzi natomiast „nie znają” Holokaustu Polaków. Współcześni Polacy edukowani od 1989 r. przez żydowską „Gazetę Wyborczą” nie znają „sowieckich akcji Syberia”. Nie znają również antypolskiej dywersji w Grodnie. W latach 1937 - 1938 Moskwa szczegółowo zaplanowała i zarządziła ludobójstwo, w którym szczególnie ucierpieli Polacy na sowieckiej Białorusi i Ukrainie.
58,00 zł