Podaj swój adres e-mail, by dostawać jako pierwszy informacje o najlepszych promocjach !
Producent
- 3DOM (3)
- 3S Media Sp. z o.o. (2)
- ARCANA (1)
- Arti (4)
- Bellona (1)
- Biały Kruk (2)
- Bollinari Publishing House (32)
- Capital S.C (13)
- CLIO (1)
- Fronda PL Sp. z o.o. (8)
- MetaSfora (1)
- Muza (1)
- Nortom (5)
- Oficyna "Aurora" (6)
- Penelopa (5)
- Prohibita (11)
- Prószyński i S-ka (4)
- Rebis (5)
- Replika (15)
- Sfinks (2)
- Skarpa Warszawska (4)
- W promieniach (7)
- Wydawnictwo Antyk Marcin Dybowski (3)
- Wydawnictwo Literackie (2)
- Znak (3)
- Zona Zero (1)
Ocena
Cena
-
od
do
Nowość
Promocja
,,Generał" trzech wywiadów - M. Prawdzic Dołęga
Michał Prawdzic - Dołęga
,,Generał" trzech wywiadów tom III (kontynuacja po "Generał zła i podłości" oraz "Patriota z SB")
Bohaterowie czy bandyci? - J. Sobolewski
Książka "Bohaterowie czy bandyci?" oparta jest o dramatyczne wspomnienia stryja autora - Tadeusza Sobolewskiego, który w czasie okupacji niemieckiej walczył jako żołnierz AK w Puszczy Augustowskiej. Aby uniknąć prześladowań po tzw. wyzwoleniu przez Armię Czerwoną wstąpił w październiku 1944 roku do Pierwszej Armii Wojska Polskiego. Walczył na Wale Pomorskim, jako oficer po kilku latach służby w wojsku został skazany na ciężkie więzienie. Wspomnienia naocznego świadka i uczestnika strasznych dla Polski czasów pomogą zrozumieć - zwłaszcza młodemu pokoleniu - losy żołnierzy wyklętych. Kontynuując przemyślenia stryja zawarte w pamiętnikach - autor w końcowej części książki spróbował ocenić rezultaty transformacji dokonanej w Polsce po 1989 r.
Druga twarz Hitlera - A. Lipiński
KSIĄŻKA, KTÓRA W NIEMCZECH WZBUDZIŁA OGROMNE ZAINTERESOWANIE!
Dlaczego Blitzkrieg przeraził światową finansjerę?
Czy niemiecki Führer był wodzem, czy marionetką?
Dlaczego Westerplatte było takie ważne?
Jaka była rola masonerii podczas II wojny światowej?
A jeśli Hitler zginął w Wilczym Szańcu? Ktoś w takim razie zajął jego miejsce i ktoś zdecydował, że fikcja będzie kontynuowana. Brzmi nieprawdopodobnie? A może właśnie takie postawienie sprawy wyjaśni jak funkcjonowała III Rzesza i kim byli jej faktyczni mocodawcy.
Ponad 80 lat po wojnie autor bez emocji przygląda się faktom, uzbrojony we współczesną wiedzę oraz informacje, które przechowały się w jego rodzinie i stanowiły ściśle skrywaną tajemnice.
Inny świat Gustaw Herling-Grudziński
Nowe wydanie z okazji Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.
Jedno z najważniejszych świadectw więźnia łagru i zarazem jeden z najistotniejszych utworów w historii polskiej – i światowej – literatury XX wieku.
Wstrząsająca wiwisekcja mechanizmów sowieckiego totalitaryzmu i obraz ludzkiej natury wystawionej na najcięższą z prób. Słowem: książka, którą – jak stwierdził Albert Camus – „powinno się wydawać i czytać we wszystkich krajach świata”.
„Są to opowieści o niewyobrażalnym zdziczeniu i upodleniu ludzi, ale też – o heroicznym poszukiwaniu nadziei i wolności, miłości i przyjaźni, a więc uczuć, które obóz miał całkowicie zniszczyć.”
Katastrofa smoleńska. Ostatnie sekundy lotu - G. Szuladziński
Grzegorz Szuladziński
Katastrofa smoleńska. Ostatnie sekundy lotu
Tak konkretnie jeszcze nikt o katastrofie smoleńskiej nie pisał.
Autor jest inżynierem specjalizującym się w konstrukcjach lotniczych oraz w skutkach działania wybuchów na różne obiekty. Badania nad katastrofą smoleńską rozpoczął w 2012 roku. Ta książka jest wynikiem jego badań.
Autor nie ma wątpliwości, co było przyczyną katastrofy.
Zastanawia go tylko, czemu nikt z polityków nie chce powiedzieć prawdy.
Knebel. Cenzura w PRL - B. Torański
Książka "Knebel. Cenzura w PRL-u" Błażeja Torańskiego jest zapisem rozmów autora z ludźmi kultury, których dokonania musiały zyskać aprobatę Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk. Gra z tą instytucją, prowadzona przez wielu twórców, była istotnym czynnikiem stymulującym ich działania.
Legiony polskie 1914-1918 - A. Chwalba
Kompletna legionowa historia i mitologia w jednym pasjonującym tomie
W roku jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości Andrzej Chwalba proponuje książkę, jakiej przez dekady brakowało na polskim rynku: napisaną żywym językiem popularną syntezę dziejów Legionów Polskich i legionistów, którzy po 1918 roku stanowili istotną część elit politycznych II Rzeczypospolitej, współtworząc historię Polski.
Wilcze złoto - P. Abramski
Paweł Abramski
Wilcze złoto. Kryminalna historia z powojennego Olsztyna
- Naprawdę nazywam się Jerzy Kosiński, w konspiracji używałem pseudonimu ,,Kosa" - mówi o sobie przedwojenny policjant, który jedzie do Olsztyna, bo w Warszawie nie ma dla niego życia. Pod zmienionym nazwiskiem rozpoczyna pracę w MO i natychmiast dodaje do rozwikłania sprawę morderstwa. UB naciska na szybkie efekty, a na Jerzego czyhają nie tylko piękne kobiety, ale dobrze ukryty wśród Polaków niemiecki zbrodniarz.
Powojenny Olsztyn kipi od tajemnic. Polskie podziemie dalej działa, ale i Werwolf nie opuścił tych terenów. Nie wiadomo, kto szpieguje, a kto jest przyjacielem. Stawką w tej grze jest życie i...skarb, który niemiecki zbrodniarz. NKWD prowadzi swoją grę, by położyć łapę na ukrytej fortunie.
35,00 zł
Wojna prewencyjna - L. Moczulski
Niebezpieczeństwo było trwałe – poczynając od 1918 r., lecz stało się bezpośrednie wraz z Wielkim Kryzysem. Na tle ogólnoświatowej katastrofy gospodarczej urosły gwałtownie masowe nastroje agresywne i rewizjonistyczne, zarówno nacjonalistyczne, jak bolszewickie.
Życie i przygody w PRL i u sąsiadów (1970-1983) - J. Sobolewski
PRL był państwem nieprzyjaznym i siermiężnym, ale bohater tej książki, alter ego autora, żeglował na morzu, pływał kajakiem na wszelkich możliwych wodach, odbywał wojaże na Węgry, do Bułgarii, ZSRR i Niemiec. Wszędzie towarzyszył mu śpiew i dobrane grono przyjaciół.
Ta kontynuacja książki „Życie i przygody w PRL" opowiada o wydarzeniach od 1970 do 1983 roku. Barwne i pełne szalonych pomysłów życie bohatera wyjątkowo kontrastuje z codziennością Polaków w tym czasie. Absurdy związane z podróżami, pracą naukową (zwłaszcza w ZSRR) i wpływem polityki na życie autor opisuje w lekkim, zabawnym stylu.
Życie i przygody w PRLu - J. Sobolewski
Życie w powojennej Polsce i PRL-u nie było łatwe, ale Autor przeżył ten czas intensywnie, barwnie i ze śpiewem na ustach. Dziś ze swadą i humorem opisuje perypetie, w które wikłało go życie i których sam był przyczyną. Liceum, studia, pierwsza praca, wojsko, pierwsza miłość, a w tle ważne wydarzenia historyczne – wszystko to Czytelnik odnajdzie w tej książce, by zanurzyć się we wspomnienia lub by dowiedzieć się, jak szalony był PRL. Zawarta jest w niej także pewna lekcja przed zbliżającymi się czasami totalnych rządów światowych.