

Podaj swój adres e-mail, by dostawać jako pierwszy informacje o najlepszych promocjach !


Producent
-
3DOM (1)
-
3S Media Sp. z o.o. (2)
-
ARCANA (1)
-
Arti (4)
-
Bellona (1)
-
Biały Kruk (2)
-
Bollinari Publishing House (32)
-
Capital S.C (13)
-
CLIO (1)
-
Fronda PL Sp. z o.o. (8)
-
MetaSfora (1)
-
Muza (1)
-
Nortom (5)
-
Oficyna "Aurora" (4)
-
Penelopa (5)
-
Prohibita (10)
-
Prószyński i S-ka (3)
-
Rebis (5)
-
Replika (14)
-
Sfinks (2)
-
Skarpa Warszawska (4)
-
W promieniach (7)
-
Wydawnictwo Antyk Marcin Dybowski (3)
-
Wydawnictwo Literackie (2)
-
Znak (3)
-
Zona Zero (1)
Ocena
Cena
-
od
do
Nowość
Promocja
Czas Hitlera Tom 1 Triumf 1933-1939. Frank McDonough

ADOLF HITLER od przejęcia władzy po triumf w Polsce
40,00 zł
100 polskich legionistów - J. Kępa, I. Korpyś

Józefina Kępa, Ireneusz Korpyś
100 polskich legionistów
W roku obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, mamy zaszczyt przedstawić naszym Klientom, niezwykle starannie wydany album, prezentujący sylwetki 100 polskich legionistów.
Dziedzictwo - K. Wybranowski

Kazimierz Wybranowski
Dziedzictwo
Kazimierz Wybranowski to pseudonim Romana Dmowskiego (1864-1939) najwybitniejszego polityka XX wieku. Dlaczego powieść Dziedzictwo kilkadziesiąt lat czekała na kolejne wydanie?
23,00 zł
Harcerską drogą do niepodległości - J. Błażejowska

Justyna Błażejowska
Harcerską drogą do niepodległości
Nieznana historia KOR-u i KSS „KOR”
w relacjach: Antoniego Macierewicza, Piotra Naimskiego, Jana Olszewskiego, Urszuli Doroszewskiej, Ludwika Dorna, Marcina Gugulskiego, Bohdana Cywińskiego, Antoniego Libery, Marka Barańskiego, Agaty Runowicz, Marka Barańskiego, Krzysztofa Łączyńskiego, Andrzeja Janowskiego, Wojciecha Fałkowskiego.
Ponad sześćset stron wspomnień Antoniego Macierewicza, Piotra Naimskiego, Jana Olszewskiego i innych... Autoportret środowiska, w którym o niepodległej Polsce nie tylko marzono...
Inny świat Gustaw Herling-Grudziński

Nowe wydanie z okazji Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.
Jedno z najważniejszych świadectw więźnia łagru i zarazem jeden z najistotniejszych utworów w historii polskiej – i światowej – literatury XX wieku.
Wstrząsająca wiwisekcja mechanizmów sowieckiego totalitaryzmu i obraz ludzkiej natury wystawionej na najcięższą z prób. Słowem: książka, którą – jak stwierdził Albert Camus – „powinno się wydawać i czytać we wszystkich krajach świata”.
„Są to opowieści o niewyobrażalnym zdziczeniu i upodleniu ludzi, ale też – o heroicznym poszukiwaniu nadziei i wolności, miłości i przyjaźni, a więc uczuć, które obóz miał całkowicie zniszczyć.”
Knebel. Cenzura w PRL - B. Torański

Książka "Knebel. Cenzura w PRL-u" Błażeja Torańskiego jest zapisem rozmów autora z ludźmi kultury, których dokonania musiały zyskać aprobatę Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk. Gra z tą instytucją, prowadzona przez wielu twórców, była istotnym czynnikiem stymulującym ich działania.
Legioniści Droga do wolności - I. Korpyś, J. Korpyś

„Legioniści. Droga do wolności” to pasjonująca opowieść o ludziach nieprzeciętnych, którzy całe swoje życie poświęcili walce o niepodległą Polskę.
Legiony polskie 1914-1918 - A. Chwalba

Kompletna legionowa historia i mitologia w jednym pasjonującym tomie
W roku jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości Andrzej Chwalba proponuje książkę, jakiej przez dekady brakowało na polskim rynku: napisaną żywym językiem popularną syntezę dziejów Legionów Polskich i legionistów, którzy po 1918 roku stanowili istotną część elit politycznych II Rzeczypospolitej, współtworząc historię Polski.
Niemcy, Rosja i kwestia Polska - R. Dmowski

Roman Dmowski
Niemcy, Rosja i kwestia polska
Niemcy, Rosja i kwestia polska to cenne dzieło Romana Dmowskiego (1864-1939), wybitnego męża stanu, polityka i przywódcy ruchu narodowego. Autor przedstawił w sposób syntetyczny sprawę odzyskania niepodległości przez Polskę
Oddział chorych na raka Aleksander Sołżenicyn

"Oddział chorych na raka" - utwór długo zakazany w ZSRR - po raz pierwszy ukazał się na Zachodzie w 1968 roku.
Sportretowany przez Sołżenicyna szpital to alegoria państwa totalitarnego, a dwaj pacjenci: Oleg Kostogłotow i Paweł Rusanow to skrajnie różne przykłady kondycji jego obywateli. Walczący z rakiem bohaterowie tej przejmującej powieści przekonują się, jak bezduszna i obojętna jest instytucja powołana do ratowania życia. W obliczu śmierci rozmyślają nad sensem ludzkiej egzystencji, nad samotnością i naturą świata.
Kanwą powieści stały się doświadczenia autora, który po pobycie w łagrze przeszedł operację usunięcia nowotworu, a potem nawrót choroby i jej ostateczne ustąpienie.
Opowiadanie kołymskie Warłam Szałamow

Literacka wersja słynnego Archipelagu Gułag.
To, co widziałem, tego człowiek nie powinien widzieć, nie powinien o tym wiedzieć.
„Rzeczywistości łagrów, przeżywanej przez miliony ludzi, nie można pojąć, a jeśli nie pojąć, to choć trochę zrozumieć, nie przeczytawszy Opowiadań kołymskich w całości. Słynny Archipelag Gułag wniósł wiele w poznanie świata łagrów, zwłaszcza w zakresie materiału faktograficznego. Natomiast w sferze przeżyć, emocji, uczuć, myśli i refleksji nad ludzką nędzą to Szałamow jest tym, który beznamiętnie prowadzi nas przez piekło zgotowane przez człowieka drugiemu człowiekowi w naszych czasach”.
– ze wstępu Juliusza Baczyńskiego
Polityka i gospodarstwo - R. Rybarski

Roman Rybarski
Polityka i gospodarstwo
Roman Rybarski (1887-1942) w pracy Polityka i gospodarstwo w syntetycznej formie przedstawił główne cele, którymi powinna kierować się polska polityka gospodarcza. W dobie globalizacji gospodarki światowej
Przewrót - R. Dmowski

Roman Dmowski
Przewrót
Autor zanalizował przyczyny kryzysu gospodarczego, zapoczątkowanego na giełdzie nowojorskiej w 1929 roku, który wówczas wstrząsnął gospodarką światową. Przedstawił również zmiany gospodarcze i polityczne, spowodowane tym kryzysem w Polsce i na świecie.
Rok 1000 Valerie Hansen

Fascynująca opowieść o zapomnianych odkrywcach i wyprawach, które zmieniły świat!
Dlaczego na malowidłach ściennych w świątyni Majów w Chichén Itzá w Meksyku widnieją tajemniczy blondyni? Czy ideę nowoczesnej wymiany handlowej Afryka zawdzięcza Arabom i Europejczykom? Kto odkrył Nową Zelandię?
Na te i na wiele innych pytań odpowiada przełomowa praca Valerie Hansen, sławnej profesor Uniwersytetu Yale, która pokazuje, że już pod koniec pierwszego tysiąclecia naszej ery śmiałe wyprawy handlowe połączyły ze sobą najważniejsze kultury świata, a odważni odkrywcy rozpoczęli eksplorację planety
Wierny Rusłan Gieorgij Władimow

Klasyka literatury łagrowej – poruszająca książka porównywana z dziełami Sołżenicyna czy Szałamowa.
Po likwidacji obozu Rusłan i inne psy wartownicze zostają wypędzeni. Cała sfora błąka się po okolicy i nie potrafi zapomnieć o minionym życiu w łagrze, który uważała za raj. Psy były tam wykorzystywane do zadań wartowniczych, a surowa tresura odcisnęła na nich niezatarte piętno.
Tęskniący za służbą Rusłan próbuje sam sobie zorganizować łagrowe życie i poszukuje więźniów, których mógłby nadzorować.
Książka Władimowa to wstrząsająca metafora dehumanizacji i zniewolenia w totalitarnym świecie.
Za plecami komunizmu - F. L. Britton

Frank L. Britton
Za plecami komunizmu
Książka przedstawia w porządku chronologicznym, jak była stopniowo wdrażana w praktyce doktryna komunistyczna, oraz tworzony aparat wykonawczy czerwonego terroru i zbrodni, przez kogo było konstruowane i jakim celom służyło "Imperium zła".