

Podaj swój adres e-mail, by dostawać jako pierwszy informacje o najlepszych promocjach !


Producent
-
3DOM (3)
-
3S Media Sp. z o.o. (2)
-
ARCANA (1)
-
Arti (4)
-
Bellona (1)
-
Biały Kruk (7)
-
Bollinari Publishing House (30)
-
Capital S.C (18)
-
CLIO (3)
-
Fronda PL Sp. z o.o. (12)
-
KSIĘŻY MŁYN DOM WYDAWNICZY (1)
-
Nortom (5)
-
Oficyna "Aurora" (6)
-
Penelopa (5)
-
Prohibita (13)
-
Replika (3)
-
Sfinks (3)
-
Skarpa Warszawska (1)
-
W promieniach (7)
-
Wydawnictwo Antyk Marcin Dybowski (7)
-
Wydawnictwo Literackie (1)
-
Wydawnictwo M (1)
-
Wydawnictwo RM (4)
-
Wydawnictwo Wektory (3)
-
Zona Zero (1)
Ocena
Cena
-
od
do
Nowość
Promocja
,,Generał" trzech wywiadów - M. Prawdzic Dołęga

Michał Prawdzic - Dołęga
,,Generał" trzech wywiadów tom III (kontynuacja po "Generał zła i podłości" oraz "Patriota z SB")
Bitwa Warszawska. Zwycięstwo ratujące Polskę i Europę - praca zbiorowa

Książka wydana z okazji zbliżającej się rocznicy 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w listopadzie 1918 r. było wstępem do ostatecznej rozgrywki o jej granice i pełną suwerenność. Szczególnie wielką batalię przyszło Polakom toczyć o granice odrodzonego państwa. Walczono z Ukraińcami o Galicję Wschodnią i Wołyń, z Niemcami o Wielkopolskę i Śląsk, z Litwinami o Wileńszczyznę i Suwalszczyznę Południową, z Czechosłowacją o Śląsk Cieszyński, Spisz i Orawę. Najważniejsza była jednak batalia z bolszewicką Rosją. Ta niewypowiedziana wojna trwała od lutego 1919 do października 1920 r. toczyła się tylko o granice obu państw.
Bohaterowie czy bandyci? - J. Sobolewski

Książka "Bohaterowie czy bandyci?" oparta jest o dramatyczne wspomnienia stryja autora - Tadeusza Sobolewskiego, który w czasie okupacji niemieckiej walczył jako żołnierz AK w Puszczy Augustowskiej. Aby uniknąć prześladowań po tzw. wyzwoleniu przez Armię Czerwoną wstąpił w październiku 1944 roku do Pierwszej Armii Wojska Polskiego. Walczył na Wale Pomorskim, jako oficer po kilku latach służby w wojsku został skazany na ciężkie więzienie. Wspomnienia naocznego świadka i uczestnika strasznych dla Polski czasów pomogą zrozumieć - zwłaszcza młodemu pokoleniu - losy żołnierzy wyklętych. Kontynuując przemyślenia stryja zawarte w pamiętnikach - autor w końcowej części książki spróbował ocenić rezultaty transformacji dokonanej w Polsce po 1989 r.
Chłopcy malowani - M. Król

Kawaleria szczyci się w Polsce długą tradycją, sięgającą początków państwa. Z dumą wspominamy zwycięstwa pod Chocimiem, Kircholmem, Wiedniem, w których ważną rolę odegrali polscy kawalerzyści. Ułani, husarze i szwoleżerowie mają od zawsze w naszych sercach ciepłe miejsce. Książka opowiada o dzieciństwie, dojrzewaniu, patriotyzmie wielkich Polaków i prywatnych perypetiach znakomitych kawalerzystów.
Druga Rzeczpospolita w 100 przedmiotach - A. Fedorowicz

II Rzeczpospolita trwała zaledwie 20 lat, ale wciąż budzi fascynację. Nic dziwnego - w historii Polski niewiele było okresów tak wielkiej kreatywności i mobilizacji we wszystkich możliwych dziedzinach. Pozbawiony państwa naród po 123 latach musiał wymyślić je na nowo. I zrobił to, począwszy od państwowej symboliki, publicznych gmachów, szkolnych podręczników i masowych organizacji poprzez mundury i broń dla wojska aż po najdrobniejsze przedmioty codziennego użytku.
Druga twarz Hitlera - A. Lipiński

KSIĄŻKA, KTÓRA W NIEMCZECH WZBUDZIŁA OGROMNE ZAINTERESOWANIE!
Dlaczego Blitzkrieg przeraził światową finansjerę?
Czy niemiecki Führer był wodzem, czy marionetką?
Dlaczego Westerplatte było takie ważne?
Jaka była rola masonerii podczas II wojny światowej?
A jeśli Hitler zginął w Wilczym Szańcu? Ktoś w takim razie zajął jego miejsce i ktoś zdecydował, że fikcja będzie kontynuowana. Brzmi nieprawdopodobnie? A może właśnie takie postawienie sprawy wyjaśni jak funkcjonowała III Rzesza i kim byli jej faktyczni mocodawcy.
Ponad 80 lat po wojnie autor bez emocji przygląda się faktom, uzbrojony we współczesną wiedzę oraz informacje, które przechowały się w jego rodzinie i stanowiły ściśle skrywaną tajemnice.
II wojna światowa Polaków w 100 przedmiotach - T. Kowalik, P. Słowiński

O II wojnie światowej i o polskich losach w dobie dziejowej zawieruchy napisano już tomy. Tym razem historię wojny obronnej 1939 r., okupacji niemieckiej i sowieckiej, wielkiej polskiej emigracji Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, Armii Polskiej w ZSRR opowiemy w nietypowy sposób – poprzez przedmioty towarzyszące Polakom w latach 1939–1945.
Katastrofa smoleńska. Ostatnie sekundy lotu - G. Szuladziński

Grzegorz Szuladziński
Katastrofa smoleńska. Ostatnie sekundy lotu
Tak konkretnie jeszcze nikt o katastrofie smoleńskiej nie pisał.
Autor jest inżynierem specjalizującym się w konstrukcjach lotniczych oraz w skutkach działania wybuchów na różne obiekty. Badania nad katastrofą smoleńską rozpoczął w 2012 roku. Ta książka jest wynikiem jego badań.
Autor nie ma wątpliwości, co było przyczyną katastrofy.
Zastanawia go tylko, czemu nikt z polityków nie chce powiedzieć prawdy.
Lista Wächtera - M. Ogórek

Magdalena Ogórek
Lista Wächtera. Generał SS, który ograbił Kraków
Gdzie podziała się krakowska „Walka karnawału z postem” Brueghela, za której kopię płacono 20 milionów funtów? Dokąd powędrowały zrabowane płótna Fałata, gotyckie i renesansowe meble, cenne numizmaty?
Narodziny Niepodległej Polski Lata 1918-1926 - praca zbiorowa

Przywykliśmy patrzeć na listopad 1918 roku jak na szczęśliwy finał trwającej ponad 100 lat walki Polaków o wolność i suwerenność. A przecież Drugą Rzeczpospolitą czekał długotrwały proces kształtowania niepodległego państwa. Niniejszy album pokazuje nie tylko szczęśliwe, przełomowe dla naszej niepodległości wydarzenia, ale i opowiada o codziennych trudach podejmowanych w latach 1918-1926
Okultystyczne korzenie światowej rewolucji - M. Krajski

Co komunizm ma wspólnego z tradycją ezoteryczną, ze starożytnymi orfikami i gnozą? Sam Karol Marks miał osobiście niewiele wspólnego z orfizmem, ale korzenie idei, które gorliwie wyznawał, sięgają zamierzchłej starożytności. Kiedy z ideologii zdrapiemy pokost propagandy, ze zdziwieniem dokopiemy się do głęboko ezoterycznej natury komunizmu. Do prawdy tak zaskakującej, że zdumiałaby wielu zagorzałych komunistów, wierzących, że wyznają ideologię wolną od wszelkich konotacji religijnych, ideologię opartą na materialistycznych założeniach naukowych, a nie na przesądach
Ostatnie lata polskich Kresów - S. Koper, T. Stańczyk

Ostatnie siedemdziesiąt lat udowadnia, że Polska może istnieć bez Kresów, ale polska dusza mocno straciła na tej separacji.
Ostatnie lata polskiego Lwowa - S. Koper, T. Stańczyk

Sławomir Koper
Tomasz Stańczyk
Ostatnie lata polskiego Lwowa
Czy Polska może istnieć bez Lwowa? Ostatnie siedemdziesiąt lat udowadnia, że jest to możliwe, ale polska dusza mocno straciła na tej separacji.
Jak magię miasta, porównywanego nieraz do Florencji, legendę stolicy polskiej przedwojennej kultury i elegancji przełożyć na język zrozumiały dla współczesnego pokolenia?
Ostatnie lata polskiego Wilna - S. Koper, T. Stańczyk

Barwny życiorys legendarnego miasta. Foto-plastikon historyczny, ciekawostki i nieznane szczegóły wielkich wydarzeń. Obrazy zapadające w pamięć. Galeria pomnikowych postaci, które ożywają pod drapieżnym piórem tandemu Koper-Stańczyk. Czy Polska może istnieć bez Wilna? Ostatnie siedemdziesiąt lat udowadnia, że jest to możliwe, ale polska dusza mocno straciła na tej separacji.
Słynne ucieczki Polaków - A. Fedorowicz

Andrzej Fedorowicz
Słynne ucieczki Polaków
Uwięzieni a niepokonani. Uciekali z obozów czy więzień, skąd często nikt przed nimi nawet nie próbował uciekać. Aby dotrzeć do tych, którzy czekali na ich powrót, potrafili przejść przez wrogie kraje tysiące kilometrów.
Słynne ucieczki Polaków 2 - A. Fedorowicz

Morskie głębiny czy podniebne przestworza. Carskie twierdze, hitlerowskie kazamaty, czy KL Auschwitz. Nie ma takich więzień, z których Polacy nie potrafiliby uciec.
Spotwarzona przeszłość czyli o żydowskich zbrodniarzach wojennych - R. Kafel

Roman Kafel
Spotwarzona przeszłość czyli o żydowskich zbrodniarzach wojennych
Średniowiecze. Obalanie mitów - J. Kowalski

Widmo średniowiecza wciąż krąży po Europie jako ulubiony „chłopiec do bicia” katolickiej konserwy. A my nie chcemy wcale bronić średniowiecza. Ono broni się samo, jak róża w zimowym ogrodzie. Ma swoje kolce, ale ma też swoje piękno. Wszystkie „oświecone” mity o średniowieczu więcej mówią o naszej współczesności, niż o nim samym. I jak wszystkie zabobony dają się łatwo wyjaśnić historycznie i racjonalnie.