

Podaj swój adres e-mail, by dostawać jako pierwszy informacje o najlepszych promocjach !


Producent
-
3DOM (4)
-
3S Media Sp. z o.o. (3)
-
ARCANA (1)
-
Arti (4)
-
Bellona (1)
-
Biały Kruk (14)
-
Biblioteka Wolności (1)
-
Bollinari Publishing House (37)
-
Capital S.C (30)
-
CLIO (6)
-
Fronda PL Sp. z o.o. (22)
-
Księży Młyn (1)
-
KSIĘŻY MŁYN DOM WYDAWNICZY (9)
-
Magam (1)
-
Magna Polonia (1)
-
Nortom (6)
-
Oficyna "Aurora" (5)
-
Penelopa (6)
-
Prohibita (20)
-
Replika (31)
-
Sfinks (3)
-
Skarpa Warszawska (1)
-
W promieniach (6)
-
Wojciech Sumliński Reporter (1)
-
Wydawnictwo Antyk Marcin Dybowski (12)
-
Wydawnictwo Literackie (1)
-
Wydawnictwo M (1)
-
Wydawnictwo RM (6)
-
Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu (1)
-
Wydawnictwo Wektory (3)
-
Zona Zero (2)
Nowość
Promocja
Zaporczycy 1943-1949. Aneks - E. Kurek

Publikacja stanowi aneks do książki Ewy Kurek "Zaporczycy 1943-1949". Zawarto tu następujące materiały:
-Fragmenty akt procesu "Zapory" i Władysława Siły-Nowickiego z 1948 roku
-Fragmenty akt sprawy rehabilitacyjnej Władysława Siły-Nowickiego z roku 1957
-Fragmenty akt procesu o ochronę dóbr osobistych żony i córek Władysława Siły-Nowickiego
-Fragmenty wspomnień siostry Władysława Siły-Nowickiego
-Spis żołnierzy majora "Zapory" z oddziałów AK, samoobrony AK, ROAK i WiN
Zaporczycy 1943-1949 - E. Kurek

„Wieczorem 7 marca 1949 r. po majora „Zaporę” - cichociemnego Hieronima Dekutowskiego, kawalera krzyża Virtuti Militari, przeszli do mokotowskiej celi czerwoni oprawcy. Miał 35 lat, 5 miesięcy i 11 dni. Wyglądał jak starzec. Siwe włosy, wybite zęby, połamane ręce, nos i żebra. Zerwane paznokcie. - My nigdy nie poddamy się! - krzyknął, przekazując przez współwięźniów swe ostatnie przesłanie”.
Tak o legendarnym „Zaporze” pisze autorka; o „Zaporze” i jego ludziach, którzy pod jego komendą walczyli o wolną Polskę. Ta opowieść powstała w oparciu o liczne relacje żołnierzy „Zapory” i dokumentuje piękną historię zwykłych ludzi, którzy w wojennych okolicznościach stali się wielcy.
Zamach W Smoleńsku - L. Szymowski

Leszek Szymowski
Zamach W Smoleńsku
W książce wydanej w marcu 2011r, której podtytuł brzmi „11 miesięcy po katastrofie Tu-154M” opisuje wyniki swego śledztwa.
Za krawędzią strachu. Tom 2 - T. Whiters

Tom Whiters
Za krawędzią strachu. Tom 2
Aleksander Karski i Marek Darowski mają w życiu jedną misję: zabić winnych zamachu w Smoleńsku, w którym zginął polski prezydent i towarzyszące mu osoby.
Za krawędzią strachu. Tom 1 - T. Whiters

TO MOGŁO WYDARZYĆ SIĘ W SMOLEŃSKU
Tom Whiters
ZA KRAWĘDZIĄ STRACHU
Na lotnisku Siewiernyj rosyjski oddział specjalny łopatami dobija Polaków, ocalałych z katastrofy prezydenckiego samolotu.
Za co Żydzi powinni przeprosić Polaków - J. Piński

Książka powstała w odpowiedzi na aktualne oskarżenia rzucane pod adresem Polaków w kwestii eksterminacji Żydów. W treści znajdziemy pokaźny zestaw faktów historycznych, wskazujących na rzeczywistą pozycję Polski względem narodu żydowskiego w okresie Holocaustu.
Wodzowie Dusz - K. Kabacińska

Książka opisuje duchownych, którzy w okresie od II połowy XVI do końca XVII wieku, ryzykując własne życie, podjęli się niełatwej posługi wśród wojsk Rzeczypospolitej.
Wielki Witold - J. R. Maj

Witold brał udział w wojnie 1920 roku aż po jej kres, szczęśliwie nie tylko bez żadnego uszczerbku na zdrowiu, ale zdobywając sławę nowego Kmicica. We "Wspomnieniach" opisuje barwnie swoje różne przygody z bolszewikami.
-Pragnę, aby się to wszystko jak najszybciej skończyło.
To są słowa o ogromnym ciężarze osobitym, wypowiedziane przez człowieka, którego nie złamały doświadczenia z Auschwitz, ale też, co trzeba podkreślić, pośród nieludzkich udręk Mokotowa zachował zdrowie i równowagę psychiczną.
Tygrys. Legendarny czołg - T. Anderson

Thomas Anderson
Tygrys. Legendarny czołg
Tiger, „król” pól bitewnych na froncie wschodnim, w Afryce Północnej i Europie Zachodniej w latach drugiej wojny światowej, to – za sprawą swojej masywnej sylwetki i wielkiej siły ognia – jeden z najsławniejszych czołgów w historii.
Truciciele z KGB - B. Wołodarski

Borys Wołodarski
Truciciele z KGB
Likwidacja wrogów Kremla od Lenina do Litwinienki
Borys Wołodarski , historyk i były oficer wywiadu GRU, prowadzi własne śledztwo w sprawie tajnej fabryki trucizn KGB.
Ścieżki grozy tom III - A. Witkowski

Andrzej Witkowski
Ścieżki grozy tom III - latający dywan ewolucji
Trzeci tom wspomnień prokuratora ds. zabójstw.
Jak pisze Autor we wstępie: " Świat partyjnych gier, łamania prawa, niesprawiedliwości i bezeceństw rozpanoszonych władców peerelu zajrzał mi z całą swą brutalnością w oczy w toku dwóch prowadzonych przeze mnie śledztw, w drugiej połowie lat 80. ubiegłego wieku. Jedno z nich przedstawiłem w tomie drugim książki, kolejne opisałem w przedkładanym Czytelnikowi tomie trzecim".
Ścieżki grozy tom II - A. Witkowski

Wojny Gabinetowe to drugi tom wspomnień prokuratora ds. zabójstw. Opisano tu sprawy, które Autor prowadził u schyłku PRL-u. Jak przyznaje we wstępie, dochodzenie do prawdy o przebiegu i sprawcach zabójstw nigdy nie było łatwe. ,,Jednak dokonywaliśmy rzeczy zgoła niemożliwych, w sprawach skazywanych z góry na porażkę przez mędrca >>szkiełko i oko<<. To nie był wysiłek i sukces jednego - to był triumf Wszystkich. W tym tkwi jego siła i tajemnica. W tym zbiorowym wysiłku skupiającym kreatywność poszczególnych indywidualności, zdolności i umiejętności pracy w zespole ludzi zapatrzonych w jeden cel: "ustalenie prawdy". Tej samej prawdy, do której nie pozwolono mu dotrzeć, gdy powierzono Autorowi śledztwo w sprawie morderstwa ks. Jerzego Popiełuszki.
Nigdzie indziej kulisy prokuratorskiej pracy nie zostały przedstawione z taką precyzją.
Ścieżki Grozy tom I - A. Witkowski

Andrzej Witkowski
Ścieżki grozy tom 1
Smoleńsk. Pułapka Tajnych Służb? - A. Ścios

Aleksander Ścios
Smoleńsk. Pułapka Tajnych Służb?
Wprawdzie na temat tragedii smoleńskiej powstało kilkadziesiąt mniej lub bardziej udanych publikacji - bodaj żadna z nich nie dotyka w stopniu dostatecznym tematu działań służb specjalnych.
Sąsiedzi - A. Zaorska

Aldona Zaorska
„Sąsiedzi. Najbardziej okrutni oprawcy polskich patriotów"
W stalinowskiej Polsce było całkiem sporo „sąsiadów” żydowskiego pochodzenia – „pracowników” Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, sędziów, prokuratorów, komendantów więzień i obozów pracy, ministrów, wysokich urzędów i zwykłych „śledzi”, katujących ludzi podczas trwających miesiącami przesłuchań.
Rotmistrz Witold Pilecki. Polscy Superbohaterowie - M. Strękowska Zaremba

Małgorzata Strękowska-Zaremba
Rotmistrz Witold Pilecki. Polscy Superbohaterowie
Seria POLSCY SUPERBOHATEROWIE opowiada o niezwykłych Polkach i Polakach – ludziach mądrych i odważnych. Jak żyli i pracowali? O czym marzyli i co osiągnęli? Co im zawdzięczamy? Może chcesz być jak... Witold Pilecki.
Rotmistrz Witold Pilecki - Archiwum Żołnierzy Wyklętych

Dominik Kuciński
Rotmistrz Witold Pilecki
Pilecki, oprócz wielu czynów wojskowych, dokonał rzeczy niewiarygodnie odważnej: zgłosił się na ochotnika do obozu koncentracyjnego w Auschwitz, by założyć tam ruch oporu oraz przekazać na zewnątrz: władzom AK, rządowi na uchodźstwie oraz do rządom państw alianckich prawdziwe informacje o skali ludobójstwa
Przedwojenne Wilno - J. B. Kucharska

Wilno – „Ateny Polskie”, kolebka potężnej dynastii Jagiellonów, mała ojczyzna Mickiewicza, Słowackiego, Kraszewskiego, Piłsudskiego, Miłosza… Miasto nauki i sztuki, uważane za najpiękniejsze w tej części Europy, „wsłuchane w modlitwę swych wież kościelnych”. Okolone z trzech stron wzgórzami porośniętymi lasem. Położone przy ujściu Wilejki do Wilii, w których wodach przeglądają się budowle wznoszone przez stulecia. Miasto malowniczych średniowiecznych zaułków, gdzie wysmukłe białe wieżyce i majestatyczne kopuły wyrastają ponad czerwone dachy domów. Miasto niezwykłych budowli „wileńskiego baroku” i „wileńskiego klasycyzmu”. Miejsce, w którym żyli obok siebie przedstawiciele wielu nacji: Polacy, Litwini, Żydzi, Białorusini, Rosjanie, Tatarzy, Karaimi, Niemcy, Włosi, wyznawcy wielu religii: katolicyzmu, prawosławia, protestantyzmu, judaizmu, islamu. W okolicach Wilna wykonano dagerotypy dające początek fotografii na ziemiach Rzeczpospolitej. Na Uniwersytecie Stefana Batorego zorganizowano pierwszą w Polsce katedrę fotografii. Fotoklub Wileński skupiał grono wybitnych mistrzów obiektywu. W Wilnie działał jeden z pierwszych amatorskich klubów filmowych. To tu narodziło się słowo „fotografika” oznaczające fotografię artystyczną. Zawodowcy i amatorzy od lat czterdziestych XIX stulecia uwieczniali na kliszach Wilno i jego mieszkańców. Ich obrazy zapisane światłem prowadzą nas w nostalgiczną podróż do miasta przełomu XIX i XX wieku oraz dwudziestolecia międzywojennego.