

Podaj swój adres e-mail, by dostawać jako pierwszy informacje o najlepszych promocjach !


Producent
Nowość
Promocja
Polacy i Żydzi: problemy z historią - E. Kurek

Ewa Kurek
Polacy i Żydzi: problemy z historią
Niemiecki Katyń 1939 - I. T. Lisiak

Ireneusz T. Lisiak
Niemiecki Katyń 1939
To, co wydarzyło się w zachodniej Polsce we wrześniu 1939 roku, nie posiada literatury tak bogatej jak zbrodnia katyńska, dokonana przez Sowietów na Kresach Wschodnich. Sowiecka zbrodnia na polskich oficerach w Katyniu, Miednoje i Charkowie żyje w świadomości Polaków od wielu lat.
Żydzi, Polacy, czy po prostu ludzie...18 lat później - E. Kurek

Ewa Kurek
Żydzi, Polacy, czy po prostu ludzie... 18 lat później
Dużej odwagi wymaga dzisiaj próba sięgnięcia do suchego i pozbawionego emocji opisu wzajemnych relacji pomiędzy Polakami i Żydami. Autorka pokazuje wzajemne miłości i niechęci bez kokieterii, nie boi się trudnych rozmów. W książce są relacje o Polakach dobrych i złych, ale też o dobrych i złych Żydach. (Aleksander Rozenfeld "Kurier Lubelski")
Zakłamany holokaust - I. T. Lisiak

Ireneusz Lisiak
Zakłamany holokaust
Książka Ireneusza Lisiaka "Zakłamany holokaust" nie jest pierwszą publikacją tego Autora, poświęconą stosunkom polsko-żydowskim w ostatnich kilkudziesięciu latach. Autor pokazał, że potrafi jasno, precyzyjnie, bez zbędnych emocji przekazać zweryfikowaną wiedzę z tego zakresu, usystematyzowaną i w wielu przypadkach - dla większości Czytelników - nieznaną, czasem szokującą.
Dzieci żydowskie w klasztorach - E. Kurek

Ewa Kurek
Dzieci żydowskie w klasztorach
Udział żeńskich zgromadzeń zakonnych w akcji ratowania dzieci żydowskich w Polsce w latach 1939-1945
Ewa Kurek dokonała wszechstronnych badań, a każde ważkie stwierdzenie poparte jest licznymi źródłami, w tym relacjami świadków i cytatami z dziennika Emanuela Ringelbluma. Autorka ujęła zagadnienia z kilku równoprawnych punktów widzenia, co daje Czytelnikowi możliwość zorientowania się w złożoności ówczesnego koszmaru i szansę zrozumienia różnych ludzkich postaw – tak Żydów, jak i Polaków – wobec Holokaustu.
Oprawcy - T. M. Płużański

Tadeusz M. Płużański
„Oprawcy”
Zbrodnie bez kary
Oprawcy to kontynuacja "Bestii" - niezwykłe, mocne, reportażowe ujęcie historii Polaków wymordowanych przez komunistów.
Jedwabne. Anatomia kłamstwa - E. Kurek

Ewa Kurek
Jedwabne. Anatomia kłamstwa
Biała księga cenzury i bezprawia rządów RP 2001-2017 wobec badań historycznych
Mijają lata. Politycy i przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości RP nadal traktują polskich historyków jak groźne psy, które mają być prowadzone w kagańcu ministrów, sędziów i prokuratorów. W toczących się obecnie dyskusjach na ustawą, która przewiduje kary za używanie określenia „polskie obozy śmierci”, nie ma miejsca na głos historyków.
Między młotem a swastyką - W. Kołaciński

Władysław Kołaciński "Żbik"
Między młotem a swastyką
Pozycja Władysława Kołacińskiego „Żbika” ma charakter wspomnieniowy i przede wszystkim osobisty. Jako taka nie zawiera zatem ocen ogólnych stosunków panujących w polskim podziemiu niepodległościowym, nie rozważa koncepcji politycznych i organizacyjnych. Autor opisuje przede wszystkim to, co robił i co widział, przedstawia swą drogę do konspiracji, działalność w Narodowej Organizacji Wojskowej i NSZ.
Europa 1939-1946. Kto wspierał Hitlera, a kto z nim walczył - E. Kurek

Książka Ewy Kurek jest zbiorem faktów historycznych dotyczących postawy Europejczyków wobec niemiecko-austriackich odwiecznych dążeń do panowania nad całą Europą. U źródła powstania tej książki legło pytanie, czy Niemcy i Austriacy w latach 1939-45 byliby w stanie samodzielnie dokonać tak potwornych zbrodni, a jeśli nie, kim byli ich wspólnicy.
Ewa Kurek – doktor historii, absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Autorka licznych pozycji na temat historii XX wieku, m.in. ,,Dzieci żydowskie w klasztorach"; ,,Poza granicą solidarności – stosunki polsko-żydowskie 1939-1945"; "Jedwabne – Anatomia kłamstwa"
Ilość stron:111
Okładka: twarda
Wybór pism Romana Dmowskiego tomy 1-4 - R. Dmowski

Wybór, pierwotnie przygotowany przez Instytut Romana Dmowskiego w Nowym Yorku, najważniejszych dzieł czołowego polityka polskiego, którego dorobek jest dziś albo kompletnie zapomniany albo zupełnie wypaczony i to nawet przez tych, ktorzy starają się być jego spadkobiercami. Lektura polecana szczególnie tym, którzy zupełnie nie rozumieją stosunku Dmowskiego do Rosji i ewolucji jego widzenia Rosji a dziś usilują swoje pomysły na relacje z Rosją podpierać myślą polityczną Dmowskiego. Polecam także i tym, którzy przeinaczają Dmowskiego patrzenie na problem żydowski.