

Podaj swój adres e-mail, by dostawać jako pierwszy informacje o najlepszych promocjach !


Producent
-
3DOM (3)
-
3S Media Sp. z o.o. (2)
-
ARCANA (1)
-
Arti (4)
-
Bellona (1)
-
Biały Kruk (7)
-
Bollinari Publishing House (30)
-
Capital S.C (18)
-
CLIO (3)
-
Fronda PL Sp. z o.o. (12)
-
KSIĘŻY MŁYN DOM WYDAWNICZY (1)
-
Nortom (5)
-
Oficyna "Aurora" (6)
-
Penelopa (5)
-
Prohibita (13)
-
Replika (3)
-
Sfinks (3)
-
Skarpa Warszawska (1)
-
W promieniach (7)
-
Wydawnictwo Antyk Marcin Dybowski (7)
-
Wydawnictwo Literackie (1)
-
Wydawnictwo M (1)
-
Wydawnictwo RM (4)
-
Wydawnictwo Wektory (3)
-
Zona Zero (1)
Ocena
Cena
-
od
do
Nowość
Promocja
Wybór pism Romana Dmowskiego tomy 1-4 - R. Dmowski

Wybór, pierwotnie przygotowany przez Instytut Romana Dmowskiego w Nowym Yorku, najważniejszych dzieł czołowego polityka polskiego, którego dorobek jest dziś albo kompletnie zapomniany albo zupełnie wypaczony i to nawet przez tych, ktorzy starają się być jego spadkobiercami. Lektura polecana szczególnie tym, którzy zupełnie nie rozumieją stosunku Dmowskiego do Rosji i ewolucji jego widzenia Rosji a dziś usilują swoje pomysły na relacje z Rosją podpierać myślą polityczną Dmowskiego. Polecam także i tym, którzy przeinaczają Dmowskiego patrzenie na problem żydowski.
Zarys dziejów Polski z powiązaniami węgierskimi - K. Sutarski

Po raz pierwszy ukazała się taka książka historyczna, którą można czytać jako kronikę polsko-węgierskiej przyjaźni.
Dzieje Polski za Piastów - F. Koneczny

W niniejszej książce opisano dzieje Polski w pogaństwie, czasy Mieszka I, Bolesława Wielkiego, czasy upadku i odnowienia państwa, walkę społeczeństwa o wpływ na rządy państwem oraz wiele innych wydarzeń z dziejów Polski za Piastów.
Nasze dzieje w XIX wieku - S. Tarnowski

Reprint wydania z 1901 roku, ilustrowany 140 rycinami przedstawiającymi najważniejsze wydarzenia i postaci XIX wieku.
Wojna prewencyjna - L. Moczulski

Niebezpieczeństwo było trwałe – poczynając od 1918 r., lecz stało się bezpośrednie wraz z Wielkim Kryzysem. Na tle ogólnoświatowej katastrofy gospodarczej urosły gwałtownie masowe nastroje agresywne i rewizjonistyczne, zarówno nacjonalistyczne, jak bolszewickie.
Rzecz o obronie czynnej i o skarbie narodowym - Z. F. Miłkowski

W dobie pacyfizmu pozytywistycznego, który przeradzać się zaczął w oportunizm i dekadencję, żołnierz, powstaniec pisarz i polityk Zygmunt Miłkowski (znany wielu pod literackim pseudonimem Teodora Tomasza Jeża), rzuca wyzwanie hasłu korumpującemu pokolenie końca XIX wieku - pogodzenia się z niewolą i stawia jasno sprawę KONIECZNOŚCI utworzenia własnej sił wojskowej oraz własnego skarbu narodowego jako fundamentu pod działania niepodległościowe, bez którego wszelkie próby wolnościowe będą tylko marzeniami i baśniami bez realnej podstawy siły.
Skrót dziejów włościaństwa w Polsce - F. Koneczny

Jakże jest wiele kłamstw na temat sprawy chłopskiej. Ukazywano stan chłopski tylko jako upodlony i wyzyskiwany w dawnej Rzeczypospolitej i to wtłoczono do głów polskiej młodzieży poprzez system szkolnictwa uczącego historii ojczystej pod dyktando doraźnych potrzeb marksistowskiej rewolucji. Jak przewrotnie ukazywano przeszłość, by uzasadnić w propagandzie konieczność sojuszu robotniczo-chłopskiego, by doszło do zbudowania nowego socjalistycznego społeczeństwa. Po II Wojnie Światowej, gdy Polska pod okupacja sowiecką pozbawiona była swej własnej historii i historiozofii, zapanowała swoista lumpenproletariacka moda na karykaturalne przedstawianie przeszłości Polski. Zohydzenie własnej historii, państwowości i wolności było komunistom potrzebne by na tle fałszu uzasadnić dziejową konieczność przyjęcia rewolucyjnych zmian, tak obcych polskiej kulturze i dorobkowi cywilizacyjnemu.