

Podaj swój adres e-mail, by dostawać jako pierwszy informacje o najlepszych promocjach !


Producent
-
3DOM (1)
-
3S Media Sp. z o.o. (2)
-
ARCANA (1)
-
Arti (4)
-
Bellona (1)
-
Biały Kruk (2)
-
Bollinari Publishing House (32)
-
Capital S.C (13)
-
CLIO (1)
-
Fronda PL Sp. z o.o. (8)
-
MetaSfora (1)
-
Muza (1)
-
Nortom (5)
-
Oficyna "Aurora" (4)
-
Penelopa (5)
-
Prohibita (10)
-
Prószyński i S-ka (3)
-
Rebis (5)
-
Replika (14)
-
Sfinks (2)
-
Skarpa Warszawska (4)
-
W promieniach (7)
-
Wydawnictwo Antyk Marcin Dybowski (3)
-
Wydawnictwo Literackie (2)
-
Znak (3)
-
Zona Zero (1)
Cena
-
od
do
Nowość
Promocja
Wybór pism Romana Dmowskiego tomy 1-4 - R. Dmowski

Wybór, pierwotnie przygotowany przez Instytut Romana Dmowskiego w Nowym Yorku, najważniejszych dzieł czołowego polityka polskiego, którego dorobek jest dziś albo kompletnie zapomniany albo zupełnie wypaczony i to nawet przez tych, ktorzy starają się być jego spadkobiercami. Lektura polecana szczególnie tym, którzy zupełnie nie rozumieją stosunku Dmowskiego do Rosji i ewolucji jego widzenia Rosji a dziś usilują swoje pomysły na relacje z Rosją podpierać myślą polityczną Dmowskiego. Polecam także i tym, którzy przeinaczają Dmowskiego patrzenie na problem żydowski.
WIleńska klątwa Jagiellończyka Zbigniew Święch

Egipcjanie mają klątwę Tutenchamona, Polacy i Litwini klątwę Jagiellończyka
Krajobraz po Grunwaldzie - Film CD z książką - R. Filipski

Monodram „Krajobraz po Grunwaldzie” w swej zasadniczej części mówi o sprawach, które rozstrzygane były w latach 1414 – 1418 w Kościele rzymsko-katolickim. Przedstawiony na Soborze w Konstancji spór polsko-krzyżacki poddany został najwyższemu papieskiemu osądowi! Sądzić należy, że Filipski komponował swój monodram nie tylko po to, by przypomnieć hasło eksterminacji Polaków i ich króla, które sześćset lat temu zostało wyartykułowane przed najwybitniejszymi umysłami ówczesnego świata. Dziś pewnym jest, że autor monodramu został sprowokowany opublikowanym w tym czasie orędziem biskupów polskich proszących niemieckich biskupów o wybaczenie!
Spętany Anioł - S. M. Kozak, Z. W. Kowalewski

(...) Miał Skalski piękne życie w Polsce przedwojennej i piękną kartę wojenną, ale też ogrom smutków i nieszczęścia w okresie późniejszym, Polsce nieprzyjaznym.
Ścieżki Grozy tom I - A. Witkowski

Andrzej Witkowski
Ścieżki grozy tom 1
59,00 zł
Efendi - S. Kozak, J. W. Wypiórkiewicz, Z. W. Kowalewski

Generał Ludomił Rayski, to postać niewątpliwie tragiczna. Przyszło mu pełnić szczególną rolę w trudnych latach, dopiero co podnoszącej się z kolan, II Rzeczypospolitej. Uwikłany w meandry polityki międzynarodowej i politykierstwa wewnętrznego, próbował realizować zadanie budowy polskiego przemysłu lotniczego, siłą rzeczy wtłoczonego w koleiny zbliżającej się wojny.
Z nieba do nieba - S. M. Kozak, Z. W. Kowalewski

Niniejszą pozycją pragnę zapoczątkować cykl opowieści o polskich pilotach i konstruktorach lotniczych, rozsianych po całym świecie, w większości już nieżyjących, zapomnianych lub zamilczanych. Seria, objęta patronatem medialnym Gazety Internetowej KWORUM, będzie nosiła tytuł „Polskie Skrzydła”, a do niektórych książek dołączymy film dokumentalny zawierający unikalne, najczęściej archiwalne już zdjęcia świadczące, wbrew kłamstwom zaprzańców i wrogów naszego Narodu, o chwale i wielkości polskiego lotnictwa. Tak nam dopomóż Bóg!
Zarys dziejów Polski z powiązaniami węgierskimi - K. Sutarski

Po raz pierwszy ukazała się taka książka historyczna, którą można czytać jako kronikę polsko-węgierskiej przyjaźni.
Legiony polskie 1914-1918 - A. Chwalba

Kompletna legionowa historia i mitologia w jednym pasjonującym tomie
W roku jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości Andrzej Chwalba proponuje książkę, jakiej przez dekady brakowało na polskim rynku: napisaną żywym językiem popularną syntezę dziejów Legionów Polskich i legionistów, którzy po 1918 roku stanowili istotną część elit politycznych II Rzeczypospolitej, współtworząc historię Polski.
Zamach W Smoleńsku - L. Szymowski

Leszek Szymowski
Zamach W Smoleńsku
W książce wydanej w marcu 2011r, której podtytuł brzmi „11 miesięcy po katastrofie Tu-154M” opisuje wyniki swego śledztwa.
Lenin - A. F. Ossendowski

Antoni Ferdynand Ossendowski
Lenin
Obnażając mechanizmy manipulacji, cynizm Lenina i jego gigantyczne przekonanie o własnej wyjątkowości oraz prawie do urządzania na nowo świata - nie mógł Ossendowski stać się nikim innym jak tylko wrogiem wodza rewolucji.
49,00 zł
Maskirowka smoleńska - miękka oprawa - praca zbiorowa (red. Tomasz Pernak)

MASKIROWKA SMOLEŃSKA oficjalne śledztwa prowadzą donikąd nadal nie wiemy, co wydarzyło się 10-04 blogerzy analizują dostępne dane wymieniają informacje weryfikują fakty, by odrzucić kłamstwa tak powstała ta książka autorzy nie narzucają żadnej wersji wydarzeń blogerzy piszą, co na pewno nie zdarzyło się w Smoleńsku książka dla wielu okaże się niewygodna jej treść będą podważać z lewa i prawa ale kiedy odrzucamy to, co niemożliwe to, co zostaje, choćby było nieprawdopodobne MUSI BYĆ PRAWDĄ
Od wielkich idei do wielkiej płyty - G. Mika

Warszawa – wraz z państwem polskim – od zarania swego istnienia wtłoczona była pomiędzy wielkie imperia, ich politykę i burzliwą historię. Jej współczesne oblicze jest tyglem architektury i historii, której najbardziej dynamiczny i burzliwy okres przypadł na ostatnie dekady zaborczych ograniczeń, dwudziestolecie międzywojenne i zagładę oraz trzy dekady powojennej odbudowy i przebudowy.
Ścieżki grozy tom III - A. Witkowski

Andrzej Witkowski
Ścieżki grozy tom III - latający dywan ewolucji
Trzeci tom wspomnień prokuratora ds. zabójstw.
Jak pisze Autor we wstępie: " Świat partyjnych gier, łamania prawa, niesprawiedliwości i bezeceństw rozpanoszonych władców peerelu zajrzał mi z całą swą brutalnością w oczy w toku dwóch prowadzonych przeze mnie śledztw, w drugiej połowie lat 80. ubiegłego wieku. Jedno z nich przedstawiłem w tomie drugim książki, kolejne opisałem w przedkładanym Czytelnikowi tomie trzecim".
Wielki Witold - J. R. Maj

Witold brał udział w wojnie 1920 roku aż po jej kres, szczęśliwie nie tylko bez żadnego uszczerbku na zdrowiu, ale zdobywając sławę nowego Kmicica. We "Wspomnieniach" opisuje barwnie swoje różne przygody z bolszewikami.
-Pragnę, aby się to wszystko jak najszybciej skończyło.
To są słowa o ogromnym ciężarze osobitym, wypowiedziane przez człowieka, którego nie złamały doświadczenia z Auschwitz, ale też, co trzeba podkreślić, pośród nieludzkich udręk Mokotowa zachował zdrowie i równowagę psychiczną.
Ścieżki grozy tom II - A. Witkowski

Wojny Gabinetowe to drugi tom wspomnień prokuratora ds. zabójstw. Opisano tu sprawy, które Autor prowadził u schyłku PRL-u. Jak przyznaje we wstępie, dochodzenie do prawdy o przebiegu i sprawcach zabójstw nigdy nie było łatwe. ,,Jednak dokonywaliśmy rzeczy zgoła niemożliwych, w sprawach skazywanych z góry na porażkę przez mędrca >>szkiełko i oko<<. To nie był wysiłek i sukces jednego - to był triumf Wszystkich. W tym tkwi jego siła i tajemnica. W tym zbiorowym wysiłku skupiającym kreatywność poszczególnych indywidualności, zdolności i umiejętności pracy w zespole ludzi zapatrzonych w jeden cel: "ustalenie prawdy". Tej samej prawdy, do której nie pozwolono mu dotrzeć, gdy powierzono Autorowi śledztwo w sprawie morderstwa ks. Jerzego Popiełuszki.
Nigdzie indziej kulisy prokuratorskiej pracy nie zostały przedstawione z taką precyzją.
Od wielkich idei do wielkiej płyty Burzliwe dzieje warszawskiej architektury. Grzegorz Mika

Warszawa – wraz z państwem polskim – od zarania swego istnienia wtłoczona była pomiędzy wielkie imperia, ich politykę i burzliwą historię. Jej współczesne oblicze jest tyglem architektury i historii, której najbardziej dynamiczny i burzliwy okres przypadł na ostatnie dekady zaborczych ograniczeń, dwudziestolecie międzywojenne i zagładę oraz trzy dekady powojennej odbudowy i przebudowy. Sto lat rozwoju miasta przedstawione jest w formie zbioru esejów, traktujących o rozlicznych problemach, projektach i realizacjach kształtujących wizerunek Warszawy na przestrzeni kilku epok, począwszy od modernizacyjnych rządów Sokratesa Starynkiewicza, a skończywszy na budowie Ursynowa, będącej symbolem podobnych aspiracji Edwarda Gierka. Wystarczył jeden wiek, by od 1875 roku, kiedy nasza stolica była prowincjonalnym miastem gubernialnym, Warszawa uległa całkowitemu przeobrażeniu.