

Podaj swój adres e-mail, by dostawać jako pierwszy informacje o najlepszych promocjach !


Ocena
Cena
-
od
do
Nowość
Promocja
"Wilk" Aleksander Krzyżanowski - Archiwum Żołnierzy Wykletych

Dominik Kuciński
Aleksander Krzyżanowski ,,Wilk"
Archiwum Żołnierzy Wyklętych. Pierwszy tom serii prezentującej prawdziwe losy najwybitniejszych żołnierzy niepodległościowego, antykomunistycznego podziemia.
Dobijcie nas, tylko nie kłamcie - S. Srokowski

Stanisław Srokowski
Dobijcie nas, tylko nie kłamcie
Dobijcie nas, tylko nie kłamcie – tak o prawdę na temat polskich Kresów apeluje wybitny polski pisarz. Kresy to dla niego wspaniały kraj lat dziecinnych, ważna część polskiej kultury i historii, ale także miejsce rzezi, którą przeżył osobiście.
Druga twarz Hitlera - A. Lipiński

KSIĄŻKA, KTÓRA W NIEMCZECH WZBUDZIŁA OGROMNE ZAINTERESOWANIE!
Dlaczego Blitzkrieg przeraził światową finansjerę?
Czy niemiecki Führer był wodzem, czy marionetką?
Dlaczego Westerplatte było takie ważne?
Jaka była rola masonerii podczas II wojny światowej?
A jeśli Hitler zginął w Wilczym Szańcu? Ktoś w takim razie zajął jego miejsce i ktoś zdecydował, że fikcja będzie kontynuowana. Brzmi nieprawdopodobnie? A może właśnie takie postawienie sprawy wyjaśni jak funkcjonowała III Rzesza i kim byli jej faktyczni mocodawcy.
Ponad 80 lat po wojnie autor bez emocji przygląda się faktom, uzbrojony we współczesną wiedzę oraz informacje, które przechowały się w jego rodzinie i stanowiły ściśle skrywaną tajemnice.
Dzieci żydowskie w klasztorach - E. Kurek

Ewa Kurek
Dzieci żydowskie w klasztorach
Udział żeńskich zgromadzeń zakonnych w akcji ratowania dzieci żydowskich w Polsce w latach 1939-1945
Ewa Kurek dokonała wszechstronnych badań, a każde ważkie stwierdzenie poparte jest licznymi źródłami, w tym relacjami świadków i cytatami z dziennika Emanuela Ringelbluma. Autorka ujęła zagadnienia z kilku równoprawnych punktów widzenia, co daje Czytelnikowi możliwość zorientowania się w złożoności ówczesnego koszmaru i szansę zrozumienia różnych ludzkich postaw – tak Żydów, jak i Polaków – wobec Holokaustu.
KL Warschau - A. Zaorska

Aldona Zaorska, „KL Warschau”
Bestialsko pomordowani w obozie koncentracyjnym KL Warschau mieszkańcy stolicy od czasów wojny czekają na upamiętnienie.