

Podaj swój adres e-mail, by dostawać jako pierwszy informacje o najlepszych promocjach !


Producent
Ocena
Cena
-
od
do
Nowość
100 Żołnierzy Wyklętych

100 Żołnierzy Wyklętych
Gdy zakończyła się II wojna światowa i Europa podnosiła się ze zgliszczy spowodowanych działaniami zbrojnymi, Polska niestety trafiła w ręce kolejnego okupanta, tym razem zza wschodniej granicy. „Opiekę” nad naszym krajem, tak ciężko dotkniętym wojną, roztoczył Związek Radziecki i od razu przystąpił do rozliczenia się z wrogami nowego porządku. Na celowniku władz komunistycznych znaleźli się żołnierze AK i jednostek, które kontynuowały działalność Armii Krajowej po jej rozwiązaniu.
Adolf Hitler koniec legendy

Peter Raina przypomina biogram Adolfa Hitlera, genezę i program hitleryzmu, ale głównie przygląda się ostatnim tygodniom jego życia i działalności. W tych ostatnich dniach bowiem najlepiej widać, jak głębokiej, wręcz chorobliwej - obejmującej i ciało i ducha - deformacji może ulec człowiek opętany przez ideologie, wierny jej założeniom i konsekwentny w jej realizacji aż do samobójstwa włącznie.
Armia Hitlera. Machina wojenna Trzeciej Rzeszy

Chris McNab
Armia Hitlera. Machina wojenna Trzeciej Rzeszy
Ta książka to historia hitlerowskiego Wehrmachtu, bez wątpienia doskonałej organizacji militarnej, jaką stworzyli Niemcy, oraz powiązanych z nią formacji, takich jak Waffen-SS i spadochronowych (Fallschirmjäger) jednostek Luftwaffe.
August Fieldorf ,,Nil"

Dominik Kuciński
August Fieldorf ,,Nil"
Archiwum Żołnierzy Wyklętych to seria wydawnicza prezentująca biografie najwybitniejszych żołnierzy niepodległościowego, antykomunistycznego podziemia.
Berlingowcy. Żołnierze tragiczni

Berlingowcy. Żołnierze tragiczni
Pod redakcją Dominika Czapigo
Z komentarzem historycznym Marcina Białasa
Ta książka wzięła się z potrzeby zrozumienia doświadczenia ludzi, którzy zaciągnęli się do wojska polskiego, jakie tworzono od 1943 roku w Sielcach nad Oką. Opowiada historię głosami dziewięciu bezpośrednich uczestników zdarzeń – żołnierzy: szeregowych, podoficerów, oficerów polityczno-wychowawczych, odwołuje się do rzeczywistych ludzkich decyzji i emocji, nie poprzestaje na opisie struktury, kolejnych stoczonych bitew, charakterystyce tych, którzy to wojsko organizowali.
Bolesław Kontrum "Żmudzin"

Dominik Kuciński
Bolesław Kontrym "Żmudzin"
Archiwum Żołnierzy Wyklętych. Kolejny tom serii prezentującej prawdziwe losy najwybitniejszych żołnierzy niepodległościowego, antykomunistycznego podziemia.
Cena przysięgi

Tomasz Borowski
Cena przysięgi. Francuski Batalion Szturmowy SS w bitwie o Berlin.
Ostatni żołnierze 33 Dywizji Grenadierów Waffen-SS `Charlemagne` w boju o Berlin. Bazą dla sformowania w lutym 1945 roku dywizji `Charlemagne` był walczący w szeregach Waffen-SS Legion Ochotników Francuskich przeciw Bolszewizmowi. Po ciężkich walkach na Pomorzu jednostka została zmuszona do chaotycznego odwrotu. Jego skutkiem był jej rozpad i unicestwienie.
Józef Kuraś ,,Ogień"

Dominik Kuciński
Józef Kuraś ,,Ogień"
Archiwum Żołnierzy Wyklętych. Kolejny tom serii prezentującej prawdziwe losy najwybitniejszych żołnierzy niepodległościowego, antykomunistycznego podziemia.
KL Warschau

Aldona Zaorska, „KL Warschau”
Bestialsko pomordowani w obozie koncentracyjnym KL Warschau mieszkańcy stolicy od czasów wojny czekają na upamiętnienie.
Kresy na Pomorzu

Marek A. Koprowski
Kresy na Pomorzu
Zabierając Kresy, Stalin zakładał, że Polską będą rządzić komuniści i chciał im to zrekompensować, maksymalnie przy tym osłabiając. Oto opowieść o fragmencie Ziem Odzyskanych, czyli o Pomorzu Zachodnim, a konkretnie o Ziemi Kamieńskiej, leżącej nad Zalewem Kamieńskim. Tu w końcu 1945 r. przybyli przesiedleńcy z Lwowszczyzny, którzy z wyroku historii musieli opuścić rodzinne tereny, by na nieznanym im Pomorzu zacząć życie na nowo. Gdy przyjechali, przebywali tu jeszcze dawni mieszkańcy tego zakątka, czyli Niemcy.
Kulisy genezy Powstania Warszawskiego

Jan Matłachowski
Kulisy genezy Powstania Warszawskiego
W Polsce przyjęło się gloryfikować Powstanie Warszawskie w całości. A więc zarówno walczących w nim żołnierzy, jak i decyzję o jego wywołaniu. Są to tymczasem dwie diametralnie różne sprawy. Heroizm żołnierzy
Łukasz Ciepliński ,,Pług"

Dominik Kuciński
Łukasz Ciepliński "Pług"
Mała księga patrioty

Mała Księga Patrioty
„Mała księga patrioty” to publikacja, która promuje polską kulturę. Znajomość dziedzictwa narodowego, a takim bez wątpienia są pieśni patriotyczne, pozwala budować tożsamość każdego Polaka, sprzyja kształtowaniu postaw obywatelskich oraz poczuciu więzi społecznej i solidarności.
Na podbój świata

Leszek Adamczewski
Na podbój świata
Sensacyjne epizody z dziejów Śląska lat 30. i 40. XX wieku. Głównie z czasów drugiej wojny światowej.
Najweselszy barak w obozie

Jarosław Jakimczyk
Najweselszy barak w obozie
Książka Jarosława Jakimczyka to swoistego rodzaju ponaglenie skierowane do historii sztuki polskiej czasów PRL-u, by zaczęła korzystać z niezwykle obszernego źródła historycznego, jakim są archiwalia wytworzone przez PRL-owskie służby specjalne, a których to archiwaliów ocalała z nielegalnego procederu ich niszczenia część, zdeponowana została w Instytucie Pamięci Narodowej. Rzecz jasna chodzi o te dokumenty, które dotyczą artystycznego życia w PRL-owskim systemie politycznym.
Niemiecki Katyń 1939

Ireneusz T. Lisiak
Niemiecki Katyń 1939
To, co wydarzyło się w zachodniej Polsce we wrześniu 1939 roku, nie posiada literatury tak bogatej jak zbrodnia katyńska, dokonana przez Sowietów na Kresach Wschodnich. Sowiecka zbrodnia na polskich oficerach w Katyniu, Miednoje i Charkowie żyje w świadomości Polaków od wielu lat.
Ocalałem z Buchenwaldu

Droga przez piekło Buchenwaldu. Finałem trzydziestomiesięcznej tułaczki Louisa Grosa po francuskich i niemieckich więźniach okazał się pobyt w obozie koncentracyjnym Buchenwald. Przetrwał go, jednak powrót do domu w 1945 roku miał smak słodko-gorzki.
Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy

Tadeusz M. Płużański
Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy
Rotmistrz Witold Pilecki był dowódcą mojego ojca Tadeusza Płużańskiego. Razem konspirowali, w tym samym więzieniu znosili tortury komunistycznych oprawców. Ojca wypuszczono po 9 latach (73 dni przesiedział w celi śmierci), do końca swoich dni nazywał dowódcę „świętym polskiego patriotyzmu”.