

Podaj swój adres e-mail, by dostawać jako pierwszy informacje o najlepszych promocjach !


Producent
-
Agencja Wydawnicza i Reklamowa Akces (1)
-
Bellona (2)
-
Bollinari Publishing House (7)
-
Capital S.C (3)
-
Fronda PL Sp. z o.o. (4)
-
ISKRY (1)
-
Oficyna "Aurora" (1)
-
Prohibita (1)
-
Rafael (1)
-
Replika (4)
-
Sfinks (2)
-
Spółdzielnia Wydawnicza Czytelnik (1)
-
Wydawnictwo Literackie (1)
-
Wydawnictwo RM (6)
-
ZYSK i S-KA (2)
Ocena
Cena
-
od
do
Nowość
Promocja
Zdzisław Broński ,,Uskok"

Dominik Kuciński
Zdzisław Broński ,,Uskok"
Archiwum Żołnierzy Wyklętych to seria wydawnicza prezentująca biografie najwybitniejszych żołnierzy niepodległościowego, antykomunistycznego podziemia.
Warszawskie dzieci

Praca zbiorowa w opracowaniu Mariana Hanasza
Warszawskie dzieci
Wspomnienia wychowanków szkoły Anny Goldman
Tygrys. Legendarny czołg

Thomas Anderson
Tygrys. Legendarny czołg
Tiger, „król” pól bitewnych na froncie wschodnim, w Afryce Północnej i Europie Zachodniej w latach drugiej wojny światowej, to – za sprawą swojej masywnej sylwetki i wielkiej siły ognia – jeden z najsławniejszych czołgów w historii.
Taniec z Hitlerem

Radosław Golec
Taniec z Hitlerem. Kontakty polsko-niemieckie 1930-1939
Polska i Niemcy - odwieczni wrogowie - w dyplomatycznym tańcu, którego stawką była druga wojna światowa
Ogrom zbrodni dokonanych przez nazistów na ziemiach polskich podczas drugiej wojny światowej sprawia, że przedstawicieli państwa Hitlera traktuje się wyłącznie jako kryminalistów, zwyrodnialców bądź w najlepszym razie ludzi zaślepionych ideologią. A jednak okres poprzedzający wybuch wojny to czas relatywnie poprawnych stosunków pomiędzy Warszawą i Berlinem, a co za tym idzie, unormowanych relacji Polaków z Niemcami.
Rotmistrz Witold Pilecki. Polscy Superbohaterowie

Małgorzata Strękowska-Zaremba
Rotmistrz Witold Pilecki. Polscy Superbohaterowie
Seria POLSCY SUPERBOHATEROWIE opowiada o niezwykłych Polkach i Polakach – ludziach mądrych i odważnych. Jak żyli i pracowali? O czym marzyli i co osiągnęli? Co im zawdzięczamy? Może chcesz być jak... Witold Pilecki.
Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz

Adam Cyra
Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz
Biografia rotmistrza Pileckiego i jego słynny raport napisany po ucieczce z obozu.
Pileckiemu przyszło żyć w niezwykle burzliwych czasach. Każda ze zmieniających się epok historycznych odcisnęła na nim swoje piętno. Był uczestnikiem wojen w 1920 i 1939 roku, jednak to lata 1940–1943, kiedy jako ochotnik stał się twórcą konspiracji wojskowej w KL Auschwitz, stanowią najistotniejszy element jego życiorysu.
Rodzina Ulmów

Mateusz Szpytma, Jarosław Szarek
Rodzina Ulmów
W hołdzie miłosiernym.
Przejmująca historia polskiej rodziny, która poświęciła swoje życie, ratując Żydów.
Requiem dla Orłów

Zbigniew W. Kowalewski, Sławomir M. Kozak
Requiem dla Orłów
Oddajemy w Państwa ręce trzecią już pozycję z serii „Polskie Skrzydła”. Napawa mnie to umiarkowaną dumą i rosnącą nadzieją. Dumą umiarkowaną, ponieważ dociera do mnie, jak wiele przed nami jeszcze do zrobienia, jak liczne grono wspaniałych polskich lotników czeka na przypomnienie ich postaci i niezwykłych losów.
Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie

Cezary Chlebowski
Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie
Opowieść Cezarego Chlebowskiego o Janie Piwniku „Ponurym” i jego żołnierzach. Major „Ponury” to postać legendarna – cichociemny, dowódca II odcinka „Wachlarza”, potem dowódca zgrupowania partyzanckiego Armii Krajowej w rejonie Gór Świętokrzyskich oraz szef Kedywu okręgu radomsko-kieleckiego AK, a w 1944 roku dowódca oddziału wchodzącego w skład Nadniemeńskiego Zgrupowania Partyzanckiego AK, kawaler Orderu Virtuti Militari.
Powstanie Warszawskie

Grzegorz Jasiński
Powstanie Warszawskie
Najważniejsze fotografie
Flaga III Rzeszy Niemieckiej powiewająca na budynku przy ul. Koszykowej i z drugiej strony flaga Rzeczypospolitej Polskiej niesiona przez powstańców na podwórzu śródmiejskiej kamienicy.
Powstanie warszawskie

Jan M. Ciechanowski
Powstanie warszawskie
Praca ta jest próbą ustalenia: kiedy, jak i dlaczego autorzy Powstania zdecydowali się opanować Warszawę polskim wysiłkiem, przynajmniej na dwanaście godzin przed wejściem do niej Rosjan, chociaż wiedzieli, że
Poczet Żołnierzy Wyklętych

Mateusz Saweczko
Poczet Żołnierzy Wyklętych
Ideą, która przyświecała powstaniu niniejszej książki, była chęć oddania hołdu tym, którym ten hołd się należał: bohaterom, którzy w chwilach tak tragicznych jak nastanie okupacji komunistycznej nie załamali się i dzielnie stawiali opór Armii Czerwonej i sowieckim kolaborantom.
Orły nad Europą

Adam Zamoyski
Orły nad Europą
1939 rok – zdewastowany sprzęt, anachroniczne dowodzenie, brak paliwa i... tysiące pasjonatów, elita elit, lotnicy, których już wkrótce miał podziwiać cały świat.
Oparci o śmierć

Bohdan Urbankowski
Oparci o śmierć
Najpiękniejsza książka o Powstaniu Warszawskim. Bohaterami tej opowieści są młodzi ludzie, którzy złożyli swe życie w ofierze Ojczyźnie. To książka o poetach okupowanej Warszawy i ich pokoleniu.
Oddziały Wyklętych

Szymon Nowak
Oddziały Wyklętych
oprawa: twarda
NIE BYŁO JUŻ SZANS? W miarę umacniania się władzy komunistycznej, do wielu z nich docierała świadomość, że nie ma już żadnych szans na taką Polskę o jaką walczą. Jednak nie rezygnowali. Bo ich wartościami były PATRIOTYZM, GODNOŚĆ I HONOR.
Niemiecki Katyń 1939

Ireneusz T. Lisiak
Niemiecki Katyń 1939
To, co wydarzyło się w zachodniej Polsce we wrześniu 1939 roku, nie posiada literatury tak bogatej jak zbrodnia katyńska, dokonana przez Sowietów na Kresach Wschodnich. Sowiecka zbrodnia na polskich oficerach w Katyniu, Miednoje i Charkowie żyje w świadomości Polaków od wielu lat.
Niedźwiedź Wojtek

Aileen Orr
„Niedźwiedź Wojtek”
Niezwykły Żołnierz Armii Andersa
Aileen Orr przedstawia historię niezwykłego niedźwiedzia o imieniu Wojtek, opisując jego drogę od Persji po Szkocję i służbę w polskim wojsku. Obszerny epilog napisany przez Neila Aschersona podkreśla zasługi Polaków w walce z III Rzeszą.
Najweselszy barak w obozie

Jarosław Jakimczyk
Najweselszy barak w obozie
Książka Jarosława Jakimczyka to swoistego rodzaju ponaglenie skierowane do historii sztuki polskiej czasów PRL-u, by zaczęła korzystać z niezwykle obszernego źródła historycznego, jakim są archiwalia wytworzone przez PRL-owskie służby specjalne, a których to archiwaliów ocalała z nielegalnego procederu ich niszczenia część, zdeponowana została w Instytucie Pamięci Narodowej. Rzecz jasna chodzi o te dokumenty, które dotyczą artystycznego życia w PRL-owskim systemie politycznym.