

Podaj swój adres e-mail, by dostawać jako pierwszy informacje o najlepszych promocjach !


Producent
Ocena
Cena
-
od
do
Nowość
Promocja
Mała księga patrioty

Mała Księga Patrioty
„Mała księga patrioty” to publikacja, która promuje polską kulturę. Znajomość dziedzictwa narodowego, a takim bez wątpienia są pieśni patriotyczne, pozwala budować tożsamość każdego Polaka, sprzyja kształtowaniu postaw obywatelskich oraz poczuciu więzi społecznej i solidarności.
Ucieczka przed bombami

Ucieczka przed bombami jest, opartą głównie o zachowane dokumenty polskie, niemieckie, rosyjskie i amerykańskie, sensacyjną historią losów skarbów kultury z Kraju Warty, ewakuowanych przez Niemców z zagrożonych alianckimi bombardowaniami miast Warthegau, przede wszystkim z okupowanego Poznania, ale także Łodzi, Gniezna i innych. Autor podąża tropem transportów ewakuacyjnych do fortyfikacji międzyrzeckich i kopalni soli w Grasleben, w okolice Drezna i na Dolny Śląsk.
Przestępcy z Łubianki

Wywiad z Aleksandrem Litwinienko, człowiekiem, który pomimo wszystkich okoliczności zewnętrznych i osobistych chciał zachować godność ludzką i choć odrobinę przyzwoitości w kraju w którym jednostka nie znaczy nic, a bezkarność władzy jest nieskończona.
Ocalałem z Buchenwaldu

Droga przez piekło Buchenwaldu. Finałem trzydziestomiesięcznej tułaczki Louisa Grosa po francuskich i niemieckich więźniach okazał się pobyt w obozie koncentracyjnym Buchenwald. Przetrwał go, jednak powrót do domu w 1945 roku miał smak słodko-gorzki.
Rotmistrz Witold Pilecki. Polscy Superbohaterowie

Małgorzata Strękowska-Zaremba
Rotmistrz Witold Pilecki. Polscy Superbohaterowie
Seria POLSCY SUPERBOHATEROWIE opowiada o niezwykłych Polkach i Polakach – ludziach mądrych i odważnych. Jak żyli i pracowali? O czym marzyli i co osiągnęli? Co im zawdzięczamy? Może chcesz być jak... Witold Pilecki.
100 Żołnierzy Wyklętych

100 Żołnierzy Wyklętych
Gdy zakończyła się II wojna światowa i Europa podnosiła się ze zgliszczy spowodowanych działaniami zbrojnymi, Polska niestety trafiła w ręce kolejnego okupanta, tym razem zza wschodniej granicy. „Opiekę” nad naszym krajem, tak ciężko dotkniętym wojną, roztoczył Związek Radziecki i od razu przystąpił do rozliczenia się z wrogami nowego porządku. Na celowniku władz komunistycznych znaleźli się żołnierze AK i jednostek, które kontynuowały działalność Armii Krajowej po jej rozwiązaniu.
Tygrys. Legendarny czołg

Thomas Anderson
Tygrys. Legendarny czołg
Tiger, „król” pól bitewnych na froncie wschodnim, w Afryce Północnej i Europie Zachodniej w latach drugiej wojny światowej, to – za sprawą swojej masywnej sylwetki i wielkiej siły ognia – jeden z najsławniejszych czołgów w historii.
Cena przysięgi

Tomasz Borowski
Cena przysięgi. Francuski Batalion Szturmowy SS w bitwie o Berlin.
Ostatni żołnierze 33 Dywizji Grenadierów Waffen-SS `Charlemagne` w boju o Berlin. Bazą dla sformowania w lutym 1945 roku dywizji `Charlemagne` był walczący w szeregach Waffen-SS Legion Ochotników Francuskich przeciw Bolszewizmowi. Po ciężkich walkach na Pomorzu jednostka została zmuszona do chaotycznego odwrotu. Jego skutkiem był jej rozpad i unicestwienie.
Berlingowcy. Żołnierze tragiczni

Berlingowcy. Żołnierze tragiczni
Pod redakcją Dominika Czapigo
Z komentarzem historycznym Marcina Białasa
Ta książka wzięła się z potrzeby zrozumienia doświadczenia ludzi, którzy zaciągnęli się do wojska polskiego, jakie tworzono od 1943 roku w Sielcach nad Oką. Opowiada historię głosami dziewięciu bezpośrednich uczestników zdarzeń – żołnierzy: szeregowych, podoficerów, oficerów polityczno-wychowawczych, odwołuje się do rzeczywistych ludzkich decyzji i emocji, nie poprzestaje na opisie struktury, kolejnych stoczonych bitew, charakterystyce tych, którzy to wojsko organizowali.
Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz

Adam Cyra
Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz
Biografia rotmistrza Pileckiego i jego słynny raport napisany po ucieczce z obozu.
Pileckiemu przyszło żyć w niezwykle burzliwych czasach. Każda ze zmieniających się epok historycznych odcisnęła na nim swoje piętno. Był uczestnikiem wojen w 1920 i 1939 roku, jednak to lata 1940–1943, kiedy jako ochotnik stał się twórcą konspiracji wojskowej w KL Auschwitz, stanowią najistotniejszy element jego życiorysu.
Powstanie Warszawskie

Grzegorz Jasiński
Powstanie Warszawskie
Najważniejsze fotografie
Flaga III Rzeszy Niemieckiej powiewająca na budynku przy ul. Koszykowej i z drugiej strony flaga Rzeczypospolitej Polskiej niesiona przez powstańców na podwórzu śródmiejskiej kamienicy.
Kresy na Pomorzu

Marek A. Koprowski
Kresy na Pomorzu
Zabierając Kresy, Stalin zakładał, że Polską będą rządzić komuniści i chciał im to zrekompensować, maksymalnie przy tym osłabiając. Oto opowieść o fragmencie Ziem Odzyskanych, czyli o Pomorzu Zachodnim, a konkretnie o Ziemi Kamieńskiej, leżącej nad Zalewem Kamieńskim. Tu w końcu 1945 r. przybyli przesiedleńcy z Lwowszczyzny, którzy z wyroku historii musieli opuścić rodzinne tereny, by na nieznanym im Pomorzu zacząć życie na nowo. Gdy przyjechali, przebywali tu jeszcze dawni mieszkańcy tego zakątka, czyli Niemcy.
Armia Hitlera. Machina wojenna Trzeciej Rzeszy

Chris McNab
Armia Hitlera. Machina wojenna Trzeciej Rzeszy
Ta książka to historia hitlerowskiego Wehrmachtu, bez wątpienia doskonałej organizacji militarnej, jaką stworzyli Niemcy, oraz powiązanych z nią formacji, takich jak Waffen-SS i spadochronowych (Fallschirmjäger) jednostek Luftwaffe.