

Podaj swój adres e-mail, by dostawać jako pierwszy informacje o najlepszych promocjach !


Ocena
Cena
-
od
do
Nowość
Chłopiec z Wołynia

Musimy spisywać wspomnienia ocalałych i upamiętniać ich losy. Opisywanie tych doświadczeń, znajdowanie możliwości narracji o tym co niewyobrażalne jest ratunkiem nie tylko dla tych co przeżyli i pamiętają, lecz i dla ich potomków, którzy przez nich byli chowani. Gdyż jedynie poprzez mówienie o tym co traumatyczne możemy zbliżyć się pokoleniami do siebie.
Dobijcie nas, tylko nie kłamcie

Stanisław Srokowski
Dobijcie nas, tylko nie kłamcie
Dobijcie nas, tylko nie kłamcie – tak o prawdę na temat polskich Kresów apeluje wybitny polski pisarz. Kresy to dla niego wspaniały kraj lat dziecinnych, ważna część polskiej kultury i historii, ale także miejsce rzezi, którą przeżył osobiście.
Kresy i bezkresy

Jadwiga Czechowicz
Kresy i bezkresy
Piękna pod każdym względem powieść przedstawia losy Polaków pod zaborem rosyjskim na Wileńszczyźnie od upadku Powstania Styczniowego aż do życia w wolnej Polsce po odzyskaniu niepodległości.
Kresy na Pomorzu

Marek A. Koprowski
Kresy na Pomorzu
Zabierając Kresy, Stalin zakładał, że Polską będą rządzić komuniści i chciał im to zrekompensować, maksymalnie przy tym osłabiając. Oto opowieść o fragmencie Ziem Odzyskanych, czyli o Pomorzu Zachodnim, a konkretnie o Ziemi Kamieńskiej, leżącej nad Zalewem Kamieńskim. Tu w końcu 1945 r. przybyli przesiedleńcy z Lwowszczyzny, którzy z wyroku historii musieli opuścić rodzinne tereny, by na nieznanym im Pomorzu zacząć życie na nowo. Gdy przyjechali, przebywali tu jeszcze dawni mieszkańcy tego zakątka, czyli Niemcy.