Podaj swój adres e-mail, by dostawać jako pierwszy informacje o najlepszych promocjach !
Nudis verbis - obalić III RP - A. Ścios
Aleksander Ścios
Nudis verbis - obalić III RP
Tegoroczne wspomnienie o wielkim dziele narodowym – odzyskaniu niepodległości i postaciach na miarę II Rzeczpospolitej, powinny budzić dumę z bycia Polakiem.Dumę konieczną i dobrą, która nie ulega mirażom fałszywych „wspólnot” i nie boi antypolskiej retoryki.Ale ten czas winien też wzbudzić refleksję – nad genezą państwa, w którym przyszło nam żyć i kondycją ludzi, którzy chcieliby uchodzić za reprezentantów narodu.
Liberalizm to nie wolność czyli libertarianizm dla rozsądnych - J. Wozinski
Jakub Wozinski
Liberalizm to nie wolność, czyli libertarianizm dla rozsądnych
W Polsce utarło się przekonanie, że wolnościowcy to przede wszystkim konserwatywni liberałowie. Ich poglądy to w skrócie konserwatyzm obyczajowy i wolna gospodarka. Tymczasem, jak wskazuje autor, liberalizm to bardzo kiepski fundament ideowy dla wolności.
De Valera. Gigant polityki irlandzkiej i jego epoka - P. Toboła Pertkiewicz
Nie znajdziemy w XX-wiecznej Europie drugiego polityka, który tak długo oddziaływałby na losy swojej ojczyzny. Przez część Irlandczyków uwielbiany, przez część - czy słusznie? - znienawidzony. Pierwsza polska biografia tego polityka i męża stanu pozwala czytelnikowi wyrobić sobie własny pogląd na temat tego jednego z najbardziej zapomnianych, ale jednocześnie najbardziej oryginalnych konserwatystów XX wieku, a przy okazji poznać historyczne losy ojczyzny św. Patryka.
Prezydent Irlandii, Eamon de Valera to jeden z bardziej zapomnianych polityków katolickich XX wieku. Książka Pawła Toboły-Pertkiewicza wypełnia tę lukę znakomicie.
Prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk
Przyczynki do usiłowań naszego odrodzenia narodowego - J. Ochorowicz
Książka niniejsza jest zbiorem prac różnoczasowych, połączonych jedną myślą przewodnią: Od psychologii, przez pedagogikę, do etyki!
Od psychologii, nie książkowej lecz życiowej, do etyki, nie oderwanej, lecz praktycznej. Można ją więc uważać za dzieło pedagogiczne, w najszerszym znaczeniu tego wyrazu nie ma w niej bowiem ani jednego rozdziału, który by nie miał na celu wydoskonalenia lub przynajmniej oświetlenia tej czy owej strony wychowania lub nauczania.