

Podaj swój adres e-mail, by dostawać jako pierwszy informacje o najlepszych promocjach !

333 rośliny ogrodowe - M. Haberer

Najpiękniejsze krzewy, byliny i kwiaty cięte
Bogaty wybór sprawdzonych, dekoracyjnych i wytrzymałych krzewów, bylin i kwiatów ciętych. Zawiera opisy 333 roślin posortowane alfabetycznie według nazw gatunkowych. Najbardziej istotne informacje uzupełnione zostały czytelnymi piktogramami opisującymi najważniejsze cechy roślin. Dzięki tej książce szybko dokonasz wyboru roślin najbardziej pasujących do twojego ogrodu.
Atlas grzybów - H. E. Laux

Hans E. Laux
Atlas grzybów. Wydanie czwarte
Gdy późnym latem w ściółce między drzewami pokazują się pierwsze grzyby, oznacza to, że rozpoczyna się najlepszy czas dla grzybiarzy. Jednakże nie wszyscy wiedzą, gdzie można znaleźć borowika, maślaka czy podgrzybki. Czy ulubione przez nas grzyby rosną w lasach liściastych, czy iglastych? Jak nazywają się smaczne grzyby jadalne, które można spotkać na łące? Korzystanie z tego atlasu, w którym informacje zaprezentowano w prosty i przystępny sposób, pozwoli:
- poznać gatunki grzybów jadalnych i trujących,
- uzyskać wiedzę na temat typowego środowiska wzrostu poszczególnych gatunków grzybów,
- szybko rozpoznać, dzięki zamieszczonym symbolom, które grzyby są jadalne, a które trujące.
Dieta keto. Najlepsze przepisy - E. Podrez-Siama

Ewelina Podrez-Siama
Dieta keto. Najlepsze przepisy
Dieta ketogeniczna polega na ograniczeniu spożycia węglowodanów –produktów mącznych i zawierających cukier – na korzyść tłuszczów zwierzęcych i roślinnych, obecnych przede wszystkim w mięsie, serach i olejach. Pozwala na skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej i sprawia, że organizm nie doświadcza spadków energii spowodowanych wahaniami glukozy. Umiejętnie stosowana sprzyja redukcji zbędnych kilogramów, utrzymaniu zgrabnej sylwetki i dodaje witalności.
Dieta odkwaszająca - K. Kozłowska

Katarzyna Kozłowska
Dieta odkwaszająca
Zmęczenie, osłabienie mięśni i kości, bóle głowy, obniżony nastrój, problemy ze snem, kłopoty trawienne – to tylko niektóre z objawów zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej, a także efektów stosowania źle zbilansowanej diety.
Dieta wegańska na cztery pory roku - M. Jarzynka-Jendrzejewska, E. Sypnik-Pogorzelska

W książce znajdziesz:
– informacje o korzyściach płynących ze stosowania diety wegańskiej,
– makro- i mikroskładnikach w żywieniu weganina,
– źródłach białek, tłuszczów, węglowodanów, witamin i minerałów,
– składnikach niedoborowych w diecie wegańskiej i sposobach ich uzupełnienia,
– przepisy na wyjątkowe wegańskie dania z uwzględnieniem sezonowości produktów.
Dieta zdrowych jelit - A. Lewandowska

Zdrowe i smaczne jedzenie to najlepsza rzecz, jaką możesz podarować swoim jelitom.
W dzisiejszych czasach jelita nie mają lekko… Niewłaściwa dieta, stres, pośpiech, nadużywanie leków – to wszystko powoduje, że z dnia na dzień są coraz bardziej osłabione. Potem zaczynają się problemy: zespół jelita drażliwego, nietolerancja FODMAP, zespół SIBO. A może cierpisz na celiakię lub nieszczelne jelito? Łatwo pogubić się w gąszczu zalewających nas zewsząd wskazówek i informacji.
Domowe kiszonki, które leczą - M. Jarzynka-Jendrzejewska, E. Sypnik-Pogorzelska

Wraz z modą na zdrowie przyszła także moda na kiszonki. I nie powinno to dziwić, ponieważ mają one wiele zalet. Po pierwsze, są bardzo zdrowe – to bogactwo witamin (zwłaszcza C, A i E), składników mineralnych i probiotyków, które wspierają nasz układ pokarmowy i odpornościowy. Po drugie, kiszonki stanowią doskonały sposób konserwowania żywności – naturalny, pozbawiony wszelkich dodatków chemicznych i zachowujący wartości odżywcze produktu. Po trzecie, do przygotowania kiszonek nie trzeba wyjątkowych zdolności kulinarnych ani wyszukanych sprzętów. I po czwarte, to idealny sposób na zamknięcie lata w słoiku.
W książce znajdziesz 80 wyjątkowych przepisów. Autorki sięgają po tradycyjne warzywa do kiszenia, jak ogórki, kapusta, papryka i buraki, ale eksperymentują też z cebulą, cukinią, dynią, fasolką szparagową, kalafiorem, marchwią, pomidorami, rzodkiewką, białą rzodkwią i selerem korzeniowym. Kiszą jabłka, śliwki i cytryny.
Domowe warzenie piwa - R. Lehrl

Uprawianie jakiegoś hobby sprawia przyjemność tylko wtedy, gdy prowadzi do sukcesów, a nakład pracy nie przekracza granic rozsądku. Sukces w przypadku warzenia piwa oznacza osiągnięcie wysokiej jakości warzonego trunku.
Autor tej książki – piwowar hobbysta z wieloletnim doświadczeniem – podpowiada, jak produkować pierwszorzędne piwo, które nie ustępuje jakością piwom komercyjnym. W poradniku tym znajdziesz mnóstwo informacji niezbędnych do tego, by samodzielnie uwarzyć piwo – od charakterystyki różnych gatunków słodu, chmielu i drożdży, po instrukcje budowy prostych urządzeń niezbędnych do wyrobu tego alkoholu. Opisano w niej także poszczególne etapy powstawania piwa, m.in. śrutowanie i filtrowanie.
Zatem jeśli masz ochotę na monachijskie jasne, austriackie marcowe lub czeskiego pilznera własnej roboty, warto sięgnąć po tę książkę. Informacje w niej zawarte pozwolą niewielkim kosztem i wysiłkiem stworzyć domowy minibrowar.
Domowy wyrób serów - R. Carroll

Przemiana mleka w ser, to zadanie, o które może pokusić się każdy z nas. Nawet w warunkach domowych, eksperymentując z rodzajami mleka, czasem dojrzewania i temperaturą, można osiągnąć zaskakujące rezultaty, które sprawią radość nie tylko nam, ale także naszym najbliższym. A jeśli zabawa nam się spodoba, może być inspiracją do założenia dochodowego zajęcia.
Książka zawiera prawie 100 przepisów na sery i 60 przepisów na potrawy z serem w roli głównej. Znajdziesz w niej również wskazówki i receptury wypróbowane przez miłośników serów, historyjki o słynnych serowarach oraz rozmaite ciekawostki. Doświadczonym serowarom pomoże wznieść się na wyżyny tej sztuki, a początkującym – jak pewnie stawiać pierwsze kroki.
„W tej książce znajdziecie wszystko, co początkujący serowar powinien wiedzieć, aby już za pierwszym razem stworzyć wyśmienity ser.” San Francisco Examiner
Hashimoto. Dieta i styl życia w chorobie - A. Lewandowska

Z każdym rokiem w naszym kraju przybywa osób cierpiących na schorzenia autoimmunologiczne, w tym chorobę Hashimoto. Uważa się, że pięć razy częściej dotyka ona kobiet niż mężczyzn. Pacjentki skarżą się na obniżony komfort życia, problemy skórne, wypadanie włosów, przybieranie na wadze i problemy z płodnością.
Czym jest choroba Hashimoto? Jak się ją wykrywa i leczy? Czy kondycja naszych jelit ma wpływ na jej przebieg? Jak styl życia oddziałuje na funkcjonowanie tarczycy? Jakie schorzenia mogą towarzyszyć Hashimoto? A przede wszystkim – jak prawidłowo się odżywiać, gdy ma się problemy z tarczycą? Na te i wiele innych pytań odpowiada Agata Lewandowska, dietetyczka z wieloletnim doświadczeniem.
Irena Sendlerowa. Polscy Superbohaterowie - B. Ostrowicka

Beata Ostrowicka
Irena Sendlerowa. Polscy Superbohaterowie
Seria POLSCY SUPERBOHATEROWIE opowiada o niezwykłych Polakach i Polkach – ludziach mądrych i odważnych. Jak żyli i pracowali? O czym marzyli i co osiągnęli? Co im zawdzięczamy? Może Ty chcesz być jak…
Kieszonkowa historia: Czołgi. Stulecie broni pancernej - O. E. Gilbert, R. Cansiere

Oscar E. Gilbert, Romain Cansière
Kieszonkowa historia: Czołgi. Stulecie broni pancernej
Przebieg rozwoju czołgu
Dziś czołgi to synonim nowoczesnej armii – pozornie niezniszczalny, zaawansowany pod względem technologicznym system uzbrojenia. Jak jednak przebiegał rozwój czołgu i jak czołgi wpłynęły na sposób prowadzenia konfliktów zbrojnych od chwili, gdy pierwsze z nich wtoczyły się ociężale na pole bitewne w 1916 roku?
Kieszonkowa historia: Gladiatorzy. Krew i igrzyska - M. C. Bishop

Mike C. Bishop
Kieszonkowa historia: Gladiatorzy. Krew i igrzyska
Jak walczyli? Jak zmieniały się ich uzbrojenie i techniki walki? Kim byli?
Gladiatorzy to jedne z najlepiej zapamiętanych i najbardziej rozpoznawalnych postaci starożytnego Rzymu. Choć ich życie było krótkie i pełne okrucieństwa, często podziwiano ich za odwagę, wytrzymałość i gotowość do poświęcenia życia.
Kieszonkowa historia: Rycerze. Honor i przemoc - R. Serdiville, J. Sadler

Rosie Serdiville, John Sadler
Kieszonkowa historia: Rycerze. Honor i przemoc
Rozkwit i schyłek epoki średniowiecznych rycerzy
Rycerzy – wojowników konnych –– zaczęto łączyć z pojęciem rycerskości, gdy zostało ono spopularyzowane przez średniowieczną literaturę. Oczekiwano od nich, że będą walczyć odważnie i honorowo oraz pozostaną lojalni wobec swego pana – w razie konieczności – aż do śmierci.
Kieszonkowa historia: Wikingowie. Najeźdźcy z morza - K. Hjardar

Kim Hjardar
Kieszonkowa historia: Wikingowie. Najeźdźcy z morza
Od IX do XI wieku wikingowie dotarli do prawie wszystkich wybrzeży zachodniego świata. Stosując nowe techniki żeglarskie i zaskakujące strategie, uderzali znienacka, atakowali znacznymi siłami, a następnie wycofywali się ze zrabowanymi dobrami i jeńcami.
Kolorowa edukacja: Drzewa Polski - M. Kryciński, K. Jędrzejewska-Szmek

W tej książeczce twój mały odkrywca przyrody znajdzie 23 drzewa, które rosną w polskich lasach, parkach i ogrodach. Z ciekawych opowiastek napisanych przez przyrodników z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego dowie się między innymi, dlaczego dąb jest królem drzew i co ma wspólnego miesiąc lipiec z lipą. Kolorowe naklejki podpowiedzą mu zaś, jakie kredki przygotować, by pokolorować każde drzewo w barwach natury.
Kolorowa edukacja: Historia Polski - M. Dobrowolska Kierył, A. Michalska

Kolorowa edukacja: Parki narodowe - M. Kryciński, K. Jędrzejewska-Szmek, A. Staniszewska

Posłuchaj, jakie historie opowiadają o polskich parkach narodowych zwierzęta, rośliny i górskie szczyty, które są ich symbolami, a dowiesz się między innymi, który park jest największy, a który – najdzikszy, gdzie rośnie najstarszy las Europy i gdzie można zobaczyć wędrujące wydmy. Kolorowe naklejki przybliżą krajobrazy i przyrodę polskich parków narodowych.